کشتی فرنگی قهرمانی جهان| تاج‌گذاری قهرمان کوبایی در وزن المپیکی/ دست آذربایجانی‌ها به طلای سه وزن نرسید

آذربایجان که قبلا قهرمانی خود را مسجل کرده بود، در سه وزن سوم مسابقات جهانی بلگراد نتوانست طلایی شود.

مسابقات کشتی فرنگی قهرمانی جهان از روز ۳۰ شهریور در صربستان آغاز شد و امشب (یکشنبه) با برگزاری رقابت‌های پایانی سه وزن آخر به اتمام رسید.

با مدال برنزی که محمدرضا گرایی گرفت، ایران در هر سه شب توزیع مدال‌ها نماینده داشت که البته در چهار وزن ابتدایی کیفیت و کمیت قابل ملاحظه بود و تیم کشورمان با امین میرزازاده، علیرضا مُهمدی و پویا دادمرز صاحب سه نشان طلا، نقره و برنز شد.

در سه وزن دوم هم این محمدهادی ساروی بود که ایران را صاحب نشان برنز جهانی کرد و محمدرضا گرایی هم در سه وزن آخر صاحب مدال برنز شد.

در روز چهارم مسابقات نتایج زیر در سه وزن ۶۳، ۶۷ و ۸۷ کیلوگرم رقم خورد:

وزن ۶۳ کیلوگرم؛ ابولادزه بالاخره قهرمان جهان شد
لری ابولادزه که دو عنوان نایب قهرمانی مسابقات جهانی اسلو و بلگراد را در کارنامه داشت، با شکست ۲-۲ مراد ممدوف آذربایجانی قهرمان وزن ۶۳ کیلوگرم جهان شد. باشار ترک و تیبیلوف صربستانی که ایمان محمدی را شکست داده بود هم مدال‌های برنز مشترک این وزن را از آن خود کردند.

وزن ۶۷ کیلوگرم؛ فینالیست‌های سال گذشته تماشاگر تاج گذاری اورتا سانچز
لوئیس اورتا سانچز کوبایی با شکست ۴-۳ حسرت جعفروف آذربایجانی مدال طلای ۶۷ کیلوگرم قهرمان ۲۰۲۳ جهان را از آن خود کرد تا اذربایحانی‌ها دومین فینال متوالی را هم باخته باشند. دو مدال برنز این وزن هم از آن ماته نِمِس از صربستان و محمدرضا گرایی از ایران شد که سال گذشته فینال ۶۷ کیلو را مقابل هم برگزار کرده بودند.

وزن ۸۷ کیلوگرم؛ باخت سومین نماینده آذربایجان و قهرمانی علی چنگیز
ژان بِلنیوک اوکراینی با برد ۷_۲ نورسلطان تورسینوف قزاق برنده ناصر علیزاده، یکی از مدال‌های برنز این وزن را به خود اختصاص داد و نوویکوف بلغارستانی هم ۶-۳ اسلام عباسوف را برد و مدال برنز دیگر این وزن را گرفت تا هر سه نماینده آذربایجان در شب آخر شکست بخورند. فینال نفسگیر این وزن را هم علی چنگیز ترک ۸-۷ از دیوید لوسونچی مجارستانی برد و قهرمان جهان شد.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
آخرین اخبار