توزیع غذا به بیش از ۴ هزار خانواده نیازمند در افغانستان

سازمان جهانی غذا به ۴ هزار و ۳۲۱ خانواده نیازمند در ۳ ولایت افغانستان کمک توزیع کرد.

وزارت احیاء و انکشاف دهات طالبان اعلام کرد با حمایت مالی سازمان جهانی غذا، برای چهار هزار و 321 خانواده فقیر و نیازمند در ولایت های ننگرهار، خوست و هرات مواد غذایی توزیع کرده اند.

این وزارت با انتشار خبرنامه‌ای گفت برای یک هزار و 749 خانواده نیازمند در ولسوالی های رودات، مومندره، پچیراگام و کوت ولایت ننگرهار مواد غذایی توزیع کرده است.

به گفته این وزارت این کمک ها از طریق برنامه «حمایت اجتماعی و معیشتی افغانستان» با همکاری مالی بانک جهانی و حمایت تخنیکی موسسه (داکار) زیر چتر و نظارت ریاست احیا و انکشاف دهات طالبان در ولایت ننگرهار توزیع شده است».

این وزارت همچنین افزود برای 653 خانواده نیازمند در مربوطات ولسوالی تنی ولایت خوست شش قلم مواد خوراکی توزیع کرده است.

وزارت انکشاف دهات طالبان تصریح کرده است این مساعدت‌ها از سوی برنامه غذایی جهان «WFP» به همکاری تخنیکی موسسه «AWCPO» زیر نظارت ریاست احیا و انکشاف دهات آن ولایت توزیع گردیده است.

همچنین، برای 1870 خانواده نیازمند در مربوطات ولسوالی انجیل ولایت هرات مساعدت های نقدی سازمان غذائی جهان (WFP) به همکاری تخنیکی موسسه خدمات اجتماعی زنان زیر نظارت ریاست احیاء وانکشاف طالبان آن ولایت توزیع گردیده است.

بر اساس اطلاعات ریاست احیاء و انکشاف دهات طالبان در ولایت هرات، این مساعدت بعد از سروی و شناسایی خانواده‌های نیازمند برای هر خانواد مبلغ 3200 افغانی که مجموعاً 5 میلیون و 984 هزار افغانی می‌شد، توزیع گردیده است.

این کمک مواد غذایی برای خانواده های نیازمند در حالی صورت می گیرد که سازمان جهانی غذا به تازگی از عدم منابع مالی برای کمک به مردم افغانستان ابراز نگرانی کرده است.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
آخرین اخبار