آزمون داوری و میانجیگری آبان ماه سال‌جاری برگزار می‌شود

رئیس مرکز توسعه حل اختلاف قوه قضاییه از برگزاری دو نوبت آزمون داوری و میانجیگری در سال‌جاری خبر داد.

حجت الاسلام والمسلمین صادقی رئیس مرکز توسعه حل اختلاف قوه قضاییه در خصوص جزئیات برگزاری آزمون داوری و میانجیگری گفت: پذیرش دور‌ه‌های میانجیگری و داوری در دو بخش با آزمون و بدون آزمون برگزار می‌شود که ثبت‌نام بدون آزمون از طریق سایت اطلاع رسانی مرکز توسعه حل اختلاف و سایت جهاد دانشگاهی امکان پذیر است.

حجت الاسلام والمسلمین صادقی با یبان اینکه ثبت نام دوره‌های بدون آزمون به طور منظم از بیستم تا انتهای هر ماه انجام می‌شود، اظهار کرد: این امکان برای این منظور فراهم شده است که علاقمندان هر ماه در یک بازه زمانی مشخص امکان دسترسی و ثبت نام در این دور‌ه‌ها را داشته باشند.

وی از برگزاری دو نوبت آزمون داوری و میانجیگری در پاییز و زمستان سال‌جاری خبر داد و تصریح کرد:با هماهنگی‌های صورت گرفته با مرکز آزمون جهاد دانشگاهی آزمون نوبت پاییز در آبان ماه و آزمون بعدی در انتهای زمستان سال‌جاری برگزار می‌شود و انتظار می‌رود حجم زیادی از داوطلبان در این آزمون شرکت کنند.

رئیس مرکز توسعه حل اختلاف قوه قضاییه با اشاره به اینکه این آزمون در دو بخش عمومی و تخصصی برگزار می‌شود، خاطر نشان کرد: در بخش عمومی این آزمون حقوقدانان و در بخش تخصصی متخصصان در رشته‌های ده‌گانه پیش بینی شده که دعاوی آنها در محاکم رسیدگی می‌شود، شرکت می‌کنند.

وی افزود: پذیرفته شدگان در این آزمون پس از قبولی در مصاحبه علمی و تایید صلاحیت عمومی در دوره‌های آموزشی تخصصی شرکت می‌کنند تا آموزش‌های لازم برای داوری در رشته‌های تخصصی خود را کسب کنند.

حجت الاسلام والمسلمین صادقی یاد آور شد: این آموزش‌ها به منظور آشنایی بیشتر متقاضیان با مسائل حقوقی برگزار می‌شود تا این داوران در حین داوری ضمن تخصص و موضوع‌شناسی به مسائل حقوقی و قوانین مرتبط آشنایی و اشراف کامل داشته باشند.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
نظرات کاربران
انتشار یافته: ۱
در انتظار بررسی: ۰
Iran (Islamic Republic of)
ساحل
۰۱:۴۶ ۰۵ مهر ۱۴۰۲
فعلا کارشناس های دادگستری رو‌ک‌ دو شغل دارن رو شغل هاشون رو بیشتر کنید ماشا للله تون باشه ?????????کارشناس هایی با بیسوادی تمام با مال و حیثیت ما مردم دارن با بی وجدانی بازی میکنند ?????شما فعلا تشریف بیارید اینهمه مهندس های بدونه مجوز نظام مهندسی رو از شهر ها جمع کنید ک چه بلاهایی سر ملت دارن میارن و نه اصناف پاسخگو هست نه نظام مهندسی نه دادگاه ???بنظرم برید مفت و‌مجانی دفتر مهندسی بزنید و قشنگ ملت رو ...... کنید ???
آخرین اخبار