نجات جان ۱۱۷۰ نفر از غرق شدن در دریای خزر

امدادگران جمعیت هلال احمر و ناجیان غریق مازندران موفق شدند ۱۱۷۰ نفر را از خطر مرگ در دریای خزر نجات دهند.

فخاری مدیرعامل جمعیت هلال احمر مازندران با تاکید بر اینکه تابستان امسال تمامی توان عملیاتی جمعیت هلال احمر استان بر محور کاهش غریق در ساحل متمرکز شد، گفت:با تلاش شبانه روزی تیم‌های امدادی مستقر در ساحل ۱۱۷۰ نفر از خطر غرق شدگی نجات یافتند.

او با بیان اینکه امسال در اجرای طرح کاهش غریق بیش از ۵۵۰ نقطه حادثه خیز که در سال‌های گذشته بیشترین غریق در این مناطق به وقوع پیوسته شناسایی شده است، افزود: امدادگران و نجاتگران جمعیت هلال احمر با مشارکت ناجیان غریق از اول خرداد در این مناطق مستقر شدند تا مانع از تکرار هرگونه حادثه ناگوار شوند.

فخاری گفت: بررسی‌های آماری نشان می‌دهد تعداد غریق در آب‌های ساحلی مازندران در مقایسه با مدت مشابه پارسال ۵۰ درصد کاهش داشته که این کارنامه درخشان مرهون تلاش شبانه روزی امدادگران و ناجیان غریق بوده است.

او با بیان اینکه امسال در راستای اجرای طرح کاهش غریق در ساحل مازندران ۳ پایگاه دریایی و ۱۰ پست سیار ساحلی با گشت زنی روزانه ۴۶۰ نفر امدادگر و نجاتگر، ۸ دستگاه چادر سلامت و ۱۱۰۰ نفر ناجی غریق مشارکت داشتند، افزود:۵۰ فروند قایق، ۱۰ فروند جت اسکی، ۶۰ دستگاه موتورسیکلت، ۴۰ دستگاه آمبولانس و ۱۵ دستگاه خودروی پشتیبانی، تنها بخشی از تدارک سنگین هلال احمرمازندران برای اجرای طرح مذکور بوده است.

فخاری با بیان اینکه بیشترین نجات یافته با ۳۷۲ نفر مربوط به ساحل شهرستان بابلسر بوده است، گفت:شهرستان عباس آباد با ۱۵۸ نفرنجات یافته و شهرستان محمود آباد با ۱۲۰ نفرنجات یافته در رتبه‌های بعدی قرار دارند.

او افزود:ارائه خدمات درمان سرپایی به ۱۶ هزار نفر و انتقال ۱۴۹ مصدوم به مراکز درمانی با مشارکت اورژانس از دیگر خدمات طرح کاهش غریق در ساحل ۴۷۳ کیلومتری مازندران بوده است.

فخاری با اشاره به اینکه عدم آگاهی افراد نسبت به وضعیت توپوگرافی و تغییرات بستر دریا در نوار ساحلی و نیز عدم آشنایی به قواعد شنا و وجود جریان شکافنده از عمده‌ترین دلایل غرق شدن مردم قلمداد می‌شود، گفت: متاسفانه افراد زیادی توصیه‌های نجاتگران و امدادگران هلال احمر را در نظر نمی‌گیرند و با شنا در مناطق حادثه خیز جان خود را به خطر می‌اندازند.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
آخرین اخبار