جوابیه‌ اداره کل زندان‌های استان تهران در پی فوت یک زندانی

پیرو فضاسازی رسانه‌های معاند درباره فوت یک زندانی در ندامتگاه اوین، روابط عمومی اداره کل زندان‌های استان تهران واکنش نشان داد.

پیرو انتشار خبری تحت عنوان «فوت زندانی فرامرز جاویدزاد به دلیل عدم ارائه خدمات درمانی در ندامتگاه اوین» در برخی رسانه‌های معاند، روابط عمومی اداره کل زندان‌های استان تهران طی جوابیه‌ای درباره این خبر کذب واکنش نشان داد.

بر اساس اعلام اداره کل زندان‌های استان تهران زندانی فرامرز جاویدزاد به اتهام مشارکت در انتقال مال غیر، مشارکت در تشکیل شبکه جعل و کلاهبرداری، انتقال ۳ فقره مال غیر در حال تحمل کیفر در ندامتگاه اوین بود.

باوجود اینکه در مطلب کذب منتشر شده عنوان شده عدم اعزام و رسیدگی پزشکی باعث فوت زندانی شده است نامبرده طی مدت حضور در زندان به دلیل سابقه بیماری در دستگاه گوارش ۵ نوبت به مراکز درمانی خارج از زندان اعزام شده است.

همچنین برابر اطلاعات موجود در اسناد و پرونده پزشکی، زندانی یک نوبت در بیمارستان مورد عمل جراحی قرار گرفته که با اصرار و رضایت شخصی از بیمارستان ترخیص شده است.

این زندانی روز اول مهرماه و پس از وخامت حال بلافاصله به بهداری منتقل و عملیات CPR با حضور پزشک و پرستار و عوامل اورژانس ۱۱۵ انجام شده است که متاسفانه با وجود تمام تلاش‌های صورت گرفته این زندانی فوت کرده است.

در پایان شایان ذکر است رسیدگی به وضعیت درمانی تمامی زندانیان از حقوق تثبیت شده در تمامی مراکز تأمینی و تربیتی است که در مورد این زندانی با سن ۶۰ سال طی دو ماه تحمل کیفر ۵ نوبت اعزام به مراکز درمانی خارج از زندان علاوه بر رسیدگی‌های پزشکی داخل زندان ثبت شده است.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
نظرات کاربران
انتشار یافته: ۴
در انتظار بررسی: ۰
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۲:۴۶ ۰۳ مهر ۱۴۰۲
کلا مرگ حق است و در مورد زندانیان دو تابعیتی ها که همشون یک بیماری کشنده همراه خود دارند مرگ دیگه واقعا حقه حقه.!!!
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۲:۲۷ ۰۳ مهر ۱۴۰۲
جالبه طرف اصرار کرده گفته من نمیخوام بیمارستان بمونم منو برگردانید زندان
زندان عجب جای خوبیه لامصب ، چقدر دوست داشتنیه
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۲:۰۹ ۰۳ مهر ۱۴۰۲
یعنی زندانی سیاسی نبوده ؟؟
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۲:۰۵ ۰۳ مهر ۱۴۰۲
‌کلا همه زندانی ها دربند ایران بیماری زمینه ای دارند
آخرین اخبار