جهادی و مردمی شدن ماموریت‌های نهضت سواد آموزی

معاون وزیر آموزش و پرورش و رئیس سازمان نهضت سواد آموزی کشور گفت: با برنامه های جهادی و رویکرد مردمی شدن خدمات آموزش افراد بی سواد بالاتر از ۴۹ سال در دستور کار قرار دارد.

معاون وزیر آموزش و پرورش و رئیس سازمان نهضت سواد آموزی کشور گفت: وضعیت سواد در نرم سنی ۱۰ تا ۴۹ سالگی کشور حدود ۹۸ درصد است که مطابق با سیاست‌های جدید، آموزش افراد بی سواد بالاتر از ۴۹ سال در دستور کار قرار دارد.
 
علیرضا عبدی افزود: مطابق دستورالعمل شورای پشتیبانی سواد آموزی کشور، گروه سنی هدف آموزش نهضت سواد آموزی به گروه‌های سنی بالاتر افزایش یافته که لازم است آن‌ها تحت پوشش سواد آموزی قرار گیرند.
 
عبدی ادامه داد: با توجه به دستور رئیس جمهور در هیات دولت در شهریور ماه سال جاری، مقرر شد سیاست‌های نهضت سواد آموزی حرکت به سمت کار جهادی باشد که مطابق با این دستورات در ماه‌های آینده تغییراتی را در این بخش شاهد خواهیم بود.
 
وی اضافه کرد: ماموریت‌های نهضت سواد آموزی کشور به سمت حرکت‌های مردمی و جهادی سوق پیدا کرده است که امیدواریم در ادامه این سیاست‌ها پرچمدار توسعه انواع دانش در کشور باشیم.
 
معاون وزیر و رئیس سازمان نهضت سواد آموزی کشور با اشاره به وضعیت با سوادی در کهگیلویه و بویراحمد گفت: جمعیت باسوادان استان در اول انقلاب ۲۸ درصد بود و اکنون به ۹۶ درصد ارتقا یافته است که رشد ۶۸ درصدی و شتاب سه برابری را نشان می‌دهد.
 
عبدی در حاشیه بازدید خود از مرکز یادگیری مشارکتی در زندان مرکزی یاسوج هم گفت: ۱۱۰ مرکز یادگیری محلی در زندان‌های سراسر کشور داریم که این مراکز به صورت دولتی و مشارکتی با دیگر سازمان‌ها اداره می‌شود.
 
وی افزود: سیاست این مراکز یادگیری از مهارت محوری به مساله محور و حل مساله در حال تغییر هستند که در هر محل، بزرگسالان بدنبال حل مساله‌های زندگی و توسعه فردی خود قدم برمی دارند.
 
معاون وزیر و رئیس سازمان نهضت سواد آموزی کشور در سفر یک روزه (شنبه ۱ مهر) در آیین بازگشایی مدارس کهگیلویه و بویراحمد پیام وزیر آموزش و پرورش را به مناسبت آغاز سال تحصیلی جدید قرائت کرده و از چند مدرسه در حاشیه شهر یاسوج بازدید کرد.
اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.