کشف ۹۸ اصله الوار جنگلی قاچاق در اردبیل

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان اردبیل از کشف ۹۸ اصله الوار جنگلی قاچاق در یکی از محلات شهر اردبیل خبر داد.

محمود قلی‌زاده گفت: با پیگیری و اقدام به‌موقع ماموران حفاظتی پاسگاه ویژه منابع طبیعی شهرستان اردبیل ۹۸ اصله الوار جنگلی انبار شده در یک خانه نیمه‌کاره با همراهی و همکاری نیروهای معاونت مبارزه با قاچاق کالای فراجا کشف شد.

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان اردبیل می گوید: الوار مکشوفه توسط سوداگران طبیعت از طریق استان همجوار به‌صورت غیر مجاز وارد اردبیل شده که توسط ماموران یگان حفاظت منابع طبیعی شهرستان اردبیل توقیف و در این رابطه یک نفر متخلف دستگیر و با تشکیل پرونده به مراجع قضایی استان معرفی شد.

او با بیان اینکه نیروهای یگان حفاظت منابع طبیعی و آبخیزداری استان به‌صورت شبانه‌روزی و با کنترل گلوگاه‌های قاچاق با متخلفان برخورد جدی خواهند کرد، افزود: حفاظت از منابع طبیعی و تلاش برای مبارزه با قاچاق چوب‌آلات جنگلی وظیفه همگانی بوده و انتظار می‌رود در این زمینه مردم همکاری و مشارکت لازم را داشته باشند.

قلی زاده از مردم و دوستداران طبیعت خواست در صورت مشاهده تخریب منابع طبیعی و قاچاق هر گونه فرآورده‌های جنگلی و مرتعی توسط افراد سودجو و فرصت‌طلب مراتب را به شماره تلفن رایگان ۱۵۰۴و ۱۳۹ مرکز فرماندهی یگان حفاظت منابع طبیعی استان اطلاع دهند.

 

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.