برنامه چهار ساله توسعه کلانشهر اردبیل تصویب شد

رئیس شورای اسلامی شهر اردبیل گفت: با هدف توسعه کلانشهر برنامه راهبردی عملیاتی چهار ساله توسعه شهر اردبیل تصویب شد.

سیدحسین سیدهاشمی با بیان اینکه در این برنامه چهار ساله نظرات نخبگان و صاحبنظران شهری جمع‌آوری و اعمال شده است ، گفت: این برنامه عملیاتی با دعوت از اساتید دانشگاهی و کارشناسان متخصص و صاحبنظران حوزه شهری پس از بررسی‌های کارشناسی در کمیسیون‌های تخصصی متعدد مطرح و در نهایت تصویب شده و اجرا خواهد شد.

رئیس کمیسیون برنامه و بودجه شورای شهر اردبیل می گوید: هدف اصلی به نتیجه رساندن برنامه چهار ساله توسعه است چرا که توسعه در قالب یک برنامه مدون و دور از هرگونه اعمال سلیقه شخصی منجر به بهبود عملکرد و توسعه همه‌جانبه یکنواخت و مورد انتظار خواهد شد.

او با بیان اینکه در حال حاضر شهر اردبیل با چالش‌های متعددی همچون عدم عدالت اجتماعی در برخی مناطق، کمبود فضای سبز و افزایش ترافیک شهری مواجه است، اظهار کرد: برای جلوگیری از رخ دادن این گونه معضلات و مشکلات نیاز به یک برنامه‌ریزی مدون بود که امروز با موافقت اعضای شورای شهر بعد از اعمال تغییرات و چندین پیشنهاد کارشناسی از سوی کارشناسان متخصص حوزه شهری به تصویب رسید.

رئیس شورای شهر اردبیل با تقدیر از تلاش مجموعه مدیریت شهری در تدوین این برنامه چهارساله گفت: شهری پیشرو و توسعه یافته با زیرساخت‌های شهری و عمرانی و معماری و شهرسازی متعادل و متوازن، شهری سالم و با کیفیت در شاخص‌های زیست محیطی شهری از چشم‌اندازهای برنامه عملیاتی و راهبردی شهرداری اردبیل است.

سید هاشمی ارتقای ایمنی و پیشگامی در کنترل خطرات و بحران‌ها، توسعه زیرساخت‌های عبور و مرور کارآمد، سیمای چشم‌نواز با جایگاه برتر توریستی و گردشگری و فرهنگ مشارکت‌جو و شهری هوشمند متکی بر علم و فناوری را از دیگر اهداف تدوین این برنامه ذکر کرد.

 

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
آخرین اخبار