برداشت پیاز از مزارع آذربایجان‌غربی آغاز شد

مدیر زراعت جهادکشاورزی آذربایجان‌غربی گفت: برداشت پیاز از سطح ۲ هزار و ۱۱۸ هکتار از مزارع استان آغاز شده است.

مهدیه فلاح مدیر زراعت جهادکشاورزی آذربایجان‌غربی گفت: برداشت پیاز از مزارع استان آغاز شده و امسال براساس برآورد‌های انجام شده، ۱۲۷ هزار و ۹۹ تن از این محصول برداشت می‌شود. 

وی اضافه کرد: شهرستان‌های میاندوآب، مهاباد، نقده، بوکان و شاهین دژ بیشترین سطح زیرکشت پیاز استان را به خود اختصاص داده اند.

فلاح با اشاره به اینکه امسال ۲ هزار و ۱۱۸ هکتار از مزارع استان زیر کشت محصول پیاز قرار داشت، افزود: ارقام کشت شده شامل پیاز قرمز آذرشهری، زرگان و پیاز محلی است.

مدیر زراعت جهادکشاورزی آذربایجان‌غربی ادامه داد: توسعه آبیاری میکرو این محصول از اهداف سازمان برای صرفه جویی در مصرف بهینه آب است که امسال در سطح یک‌هزار و ۸۰۲ هکتار با استفاده از نوار تیپ آبیاری و کشت شده بود.

وی اضافه کرد: در سال زراعی جاری تغییر الگوی کشت برای محصولات زراعی در شهرستان‌ها کلید خورده که پیاز نیز جزء این محصولات است.

فلاح گفت: پیاز تولیدی آذربایجان‌غربی از کیفیت خوبی برخوردار است و در صورتی که شاهد بارش‌های بهتری باشیم، عملکرد و بازدهی بیشتر این دست محصولات زراعی را شاهد خواهیم بود.

به گفته مدیر زراعت جهادکشاورزی آذربایجان‌غربی، عملیات برداشت این محصول در سطح استان از اواخر شهریور آغاز شده و تا اوایل آبان ماه نیز کار برداشت ادامه خواهد داشت.

آذربایجان‌غربی دارای ۸۰۰ هزار هکتار اراضی کشاورزی با تولید سالانه بیش از ۶ میلیون تن محصول کشاورزی است؛ ۲۳۵ هزار بهره‌بردار در این بخش مشغول تولید و کسب‌وکار هستند.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.