چهاردهم مهرماه آخرین مهلت اتباع بیگانه برای نقل مکان از اطراف حرم شاهچراغ (ع)

مدیر کل امور اتباع و مهاجرین خارجی استانداری فارس گفت: اتباع خارجی اطراف حرم مطهر شاهچراغ (ع) حداکثر تا ۱۴ مهرماه فرصت دارند که منازل مسکونی و واحد‌های صنعتی این محدوده را تخلیه کنند.

بهرنگ قربانی مدیر کل امور اتباع و مهاجرین خارجی استانداری فارس، امروز دوشنبه در جمع خبرنگاران در شیراز اظهار کرد: اتباع خارجی ساکن در منطقه ۸ شهرداری شیراز و اطراف حرم مطهر شاهچراغ (ع) حداکثر تا ۱۴ مهرماه فرصت دارند که نسبت به تخلیه منازل مسکونی و واحد‌های صنعتی این محدوده اقدام کنند.

او با بیان اینکه در صورت تخلیه نکردن منازل و واحد‌های مسکونی برابر مصوبه شورای تامین اقدام خواهد شد، ادامه داد: کارفرمایان مالکان منازل و مشاوران املاک باید تا تاریخ اعلام شده نسبت به فسخ تمام قرارداد‌های منعقده و استرداد وجه اقدام کنند.

مدیر کل امور اتباع و مهاجرین خارجی استانداری فارس اضافه کرد: در صورت مشاهده هرگونه تبعه خارجی شاغل یا ساکن در محدوده منطقه ۸ شهرداری، این افراد دستگیر و از کشور طرد خواهند شد.

او گفت: بر اساس آخرین آمار، هم اینک ۳۵۸ هزار اتباع افغانی در فارس حضور دارند که از این تعداد حدود ۱۲۰ هزار نفر پارسال وارد این استان شدند.

در پی دومین حمله تروریستی به حرم شاهچراغ (ع) در ۲۲ مردادماه ۱۴۰۲ سکونت اتباع بیگانه در محدوده اطراف این حرم مطهر ممنوع اعلام شد.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
نظرات کاربران
انتشار یافته: ۱
در انتظار بررسی: ۰
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۹:۱۰ ۰۳ مهر ۱۴۰۲
چرا این افغانی ها را از کشور اخراج نمی کنند هر روز فیلمهایی در رابطه با ورود این افراد از مرزها به صورت غیر قانونی و قاچاق در رسانه ها منتشر می شود بهتر است در خصوص اخراج آنها مسئولین تصمیم قاطع بگیرند
آخرین اخبار