۱۴۹ هزار گردشگر از غار سهولان مهاباد بازدید کردند

مدیر مجموعه غار آبی‌تاریخی سهولان مهاباد گفت: ۱۴۹ هزار گردشگر داخلی و خارجی در نیمه نخست امسال از غار آبی، سنگی سهولان این شهرستان بازدید کردند.

یوسف محمودزاده مدیر مجموعه غار آبی‌تاریخی سهولان مهاباد گفت: آمار گردشگران غار آبی سهولان در مقایسه با مدت مشابه پارسال حدود پنج هزار نفر افزایش دارد که از این تعداد بیش از ۱۵ درصد (حدود ۲۰ هزار نفر) گردشگر از کشور‌های خارجی از جمله عراق و ترکیه و ۸۵ درصد نیز گردشگران داخلی بودند.

وی با اشاره به تجهیز و ساماندهی امکانات ویژه بازدید از داخل غار، افزود: هم اکنون ۱۳ قایق پارویی به همراه ۱۴ نجات‌غریق و غواص برای خدمات رسانی به گردشگران در داخل غار مستقر بوده و خدمات ارائه می‌کنند.

مدیر مجموعه غار آبی‌تاریخی سهولان مهاباد گفت: با همکاری اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری مهاباد و دهیاری روستای سهولان، محوطه ورودی این غار با احداث آلاچیق و مکان برپایی چادر از محل درآمد‌های غار برای اسکان مسافران و گردشگران آماده شده است.

محمودزاده ادامه داد: هشت واحد سوئیت و اقامتگاه بوم‌گردی با ظرفیت حدود ۴۰ نفر نیز در روستای سهولان واقع در نزدیکی این غار برای پذیرش میهمانان و مسافران احداث شده است.

به گفته وی، پارسال در مجموع بیش از ۲۰۰ هزار گردشگر داخلی و خارجی از این اثر طبیعی بازدید کردند.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.