بیست هزار دانش‌آموز تحت پوشش کمیته امداد

معاون فرهنگی کمیته امداد استان کرمانشاه گفت : تعداد بیست هزار دانش‌آموز در مقاطع مختلف تحصیلی تحت پوشش کمیته امداد هستند.

کامیار جمشیدی معاون فرهنگی کمیته امداد استان کرمانشاه گفت : تعداد بیست هزار دانش‌آموز در مقاطع مختلف تحصیلی تحت پوشش کمیته امداد هستند که کمک هزینه تحصیلی در ابتدای سال به این افراد اهدا می‌شود.

معاون فرهنگی کمیته امداد استان کرمانشاه با بیان اینکه این قشر سالانه از خدمات و مستمری کمیته امداد بهره مند می‌شوند، افزود: خدمات تحصیلی مانند کمک هزینه تحصیل، توانمندسازی تحصیلی، مشاوره تحصیلی و … به دانش آموزان تحت پوشش کمیته امداد در استان داده می‌شود.

وی گفت: یکهزار و صد و سی نفر از دانش آموزان تحت پوشش با همکاری آموزش پرورش در مدارس هیئت امنایی و غیرانتفاعی بصورت رایگاه ثبت نام کردند همچنین در مدارس تیزهوشان هزینه ثبت نام رایگان شده است؛ که از هر دو ارگان در تهران تجلیل بعمل آمد.

جمشیدی با بیان اینکه در چهار دهه گذشته کمیته امداد به عنوان همکار سازمان آموزش و پرورش در جهت جلوگیری از ترک تحصیل و ارتقای سطح تحصیلی و علمی دانش آموزان عمل کرده است عنوان کرد: نتیجه این حمایت‌ها ظهور و بروز نخبگان علمی، فرهنگی، اجتماعی و سیاسی در کشور است.

وی با بیان اینکه ۳۰۰ نخبه علمی فرهنگی در استان داریم که از خدمات حمایتی این نهاد بهره‌مند هستند، افزود: دانش‌آموزان و دانشجویان نخبه که دارای شاخص‌های نخبگی هستند، از اعتبارات کمک‌هزینه نخبگی علاوه بر حمایت‌های معمول وام و کمک معیشت و... برخوردار می‌شوند.

این مسئول با بیان اینکه از سال گذشته تاکنون با کمک خیران ۲۴۲۱ دستگاه تبلت، گوشی و لپتاپ تحویل دانش‌آموزان نیازمند شد عنوان کرد: سال گذشته ۱۴۱ نفر از دانش‌آموزان مددجو در کنکور پذیرفته شدند که بیشترین آن‌ها در دانشگاه دولتی و ۲۳ نفر در دانشگاه فرهنگیان قبول شدند.

وی گفت: طبق توافق نامه‌ای با قلمچی دانش آموزان برای آمادگی در کنکور و کلاس‌های تقویتی بصورت رایگان شرکت می‌کنند.

معاون فرهنگی کمیته امداد استان کرمانشاه خاطرنشان کرد: تعداد ۵۸ نفر از دانش آموزان تحت پوشش امسال حائز رتبه برتر شدند و پیش بینی می‌کنیم پس از اعلام نتیجه نهایی حدود ۱۵۰ نفر پذیرفته شوند.

وی گفت: تعداد ۳ هزار دانش آموز نوجوان بین ۱۴ تا ۱۸ سال طبق تفاهم نامه با فنی حرفه‌ای استان، دوره‌های مهارت آموزی را طی می‌کنند .

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
آخرین اخبار