انجام بیش از ۱۰۰ هزار عمل جراحی پیچیده در دوران دفاع مقدس

رئیس دانشگاه علوم پزشکی تهران گفت: در دوران دفاع مقدس هنگام عملیات‌ها سوله‌های اورژانس در خط مقدم استقرار می‌یافت تا رزمندگان به مراکز امدادی دسترسی داشته باشند.

حسین قناعی، رئیس دانشگاه علوم پزشکی تهران خدمت رسانی به مجروحان در کمترین فاصله زمانی را یکی از اقدامات بی‌نظیر کادر درمان در دوران دفاع مقدس دانست و گفت: در آن دوران کادر درمان کمترین فاصله زمانی را با مجروحان داشتند و هنگام عملیات، سوله‌های اورژانس در خط مقدم بود که وقتی رزمندگان پیش‌روی می‌کنند با فاصله بسیار کمی به مراکز امدادی دسترسی داشته باشند.

وی با اشاره به اینکه پزشکان و کادر درمان بیش از صد هزار عمل جراحی پیچیده را در دوران دفاع مقدس انجام دادند، بیان کرد: در «همایش تخصصی جایگاه علم و فناوری حوزه سلامت در دفاع مقدس» ضمن مرور فناوری‌های سلامت در دوران دفاع مقدس، میزان آمادگی زیرساخت‌ها در برابر تهدید‌های آینده و جنگ‌های نوین و بیولوژیک بررسی می‌شود.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی تهران به روزرسانی خدمت‌رسانی و حمایت از مجروحان با روش‌های نوین را یکی از اهداف این همایش بیان کرد و افزود: امیدوارم با برگزاری این سلسله همایش‌ها که در آینده نیز ادامه خواهد داشت، وزارت بهداشت به عنوان متولی سلامت مردم به همراه بهداری نیرو‌های مسلح در صورت بروز حوادثی در آینده کشور با کسب آگاهی‌های لازم با فوتی کمتر و کیفیت بهتر جان مجروحان را نجات دهند.

وی با بیان اینکه «همایش تخصصی جایگاه علم و فناوری حوزه سلامت در دفاع مقدس» با هدف مرور تجربیات بی‌نظیر گذشته و به کارگیری روش‌های نوین در آینده برگزار می‌شود، اظهار کرد: در این همایش آنچه در تاریخ دفاع مقدس به صورت عملی و بی‌نظیر تجربه شده عنوان و بررسی خواهد شد.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
آخرین اخبار