مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای ایلام:

بیش از ۲ میلیون نفر ساعت آموزش‌های مهارتی در ایلام ارائه شد

مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای ایلام گفت: در نیمه نخست سال جاری بیش از ۲ میلیون نفر ساعت آموزش‌های مهارتی رشته‌های مختلف در مراکز دولتی و خصوصی استان ارائه شده است.

مجید ولی زاده  مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای ایلام اظهار کرد: این آموزش‌ها برای کارآموزان در قالب ۱۹ رشته شغلی انجام شده است.

وی با اشاره به فعالیت ۲۲۰ آموزشگاه آزاد فنی و حرفه‌ای در این استان، گفت: از این تعداد ۱۲۰ آموزشگاه در سطح شهر ایلام قرار دارد که در ۲۸۸ حرفه چهار شاخه صنعت، خدمات، کشاورزی و فرهنگ هنر آماده ارائه خدمات به متقاضیان است.

مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای استان ایلام بیان کرد: آموزش‌های ارائه شده در این سازمان تقریبا به صورت رایگان انجام می‌پذیرد و تنها مبلغ ناچیزی از افراد شرکت کننده دریافت می‌شود.

وی اظهار کرد: تعهدات بخش خصوصی و آموزشگاه‌های آزاد فنی و حرفه‌ای استان ایلام برای ارائه آموزش‌های مهارتی به مهارت جویان در سال جاری چهار میلیون و ۲۲۸ و ۹۳۰ هزار نفر ساعت است.

وی گفت: یکی از اهداف آموزشی کارآفرینی در آموزش‌های فنی و حرفه‌ای، بهبود توانایی‌های فردی و تخصصی مهارت‌آموزان است، آموزش فنی و حرفه‌ای می‌تواند از طریق دانش افزایی، باعث افزایش فرصت‌های بازار شده و سطح تقاضای کارآفرینی را ارتقا بخشد.

مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای استان ایلام بیان کرد: سال گذشته چهار میلیون و ۶۰۰ هزار نفر ساعت آموزش‌های مهارتی رشته‌های مختلف در مراکز دولتی و خصوصی این استان ارائه شده است.

وی با اشاره به اینکه بر اساس ارزیابی‌های بعمل آمده تعهد آموزش‌های مهارتی رشته‌های مختلف تا پایان سال جاری به پنج میلیون نفر ساعت خواهد رسید، گفت: در حال حاضر تعداد ۲۰ مرکز کارآموزی جوار کارگاهی و بین کارگاهی در نواحی صنعتی ایلام فعال و رسالت مهم آن ارائه آموزش‌های مهارت به نیرو‌های کار شاغل در این صنایع است.

وی مطرح کرد: در حال حاضر تعداد ۲۰ مرکز کارآموزی جوار کارگاهی و بین کارگاهی در نواحی صنعتی ایلام فعال و رسالت مهم آن ارائه آموزش‌های مهارت به نیرو‌های کار شاغل در این صنایع است.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.