بازرسی میدانی از مشاوران املاک در دستور کار وزارت راه و شهرسازی

نماینده وزارت راه و شهرسازی گفت: در راستای تنظیم بازار مسکن ، عملیات میدانی ساماندهی مشاوران املاک، شناسایی خانه‌های خالی از سکنه و وام‌های ودیعه مسکن از ۱۵ اردیبهشت سال‌جاری در سراسر کشورآغاز شده است.

مهلی در کارگروه مسکن کهگیلویه و بویراحمد افزود: کارگروه تنظیم بازار مسکن و املاک کشور با دستور بازرسی و ساماندهی مشاورین املاک ، نقش موثری در کاهش قیمت مسکن و اجاره بها داشته است.
 
وی با اشاره به بنگاه های مشاور املاک گفت: مردم باید به بنگاه هایی مراجعه کنند که پروانه کسب داشته باشد و داشتن پروانه جزء حقوق شهروندی است.
 
نماینده وزارت راه و شهرسازی اضافه کرد: در سامانه ملی املاک و اسکان ، کد رهگیری برای مستأجران در اجاره بها رایگان شده و در سراسر کشور مورد استقبال مردم قرار گرفته است و اگر مردم املاک خود را در سامانه ثبت نکنند ، مشمول مالیات بر خانه‌های خالی خواهند شد.

مهلی با اشاره به تخلفات بنگاه های املاک افزود : بیشترین تخلفات در این صنف نداشتن پروانه کسب ، عدم درج نرخ نامه ، گران فروشی در اخذ کمیسیون و استفاده از اجاره نامه های دستی و نگرفتن کد رهگیری است.

وی با اشاره به بازرسی ها و نظارت بر بازار مسکن درکشور گفت : از ابتدای آغاز این طرح تاکنون حدود ۸۰ هزار بازرسی از بنگاه‌های مشاور املاک در کشور انجام شده که در این بازرسی ها ۶ هزار و ۵۰۰ هزار بنگاه متخلف مهر و موم شده است.

مهلی با اشاره به روند کاهش قیمت مسکن گفت: کارگاه تنظیم بازارباعث کاهش قیمت حدود ۲۰ تا ۲۵ درصدی مسکن در شهرها جدید پردیس و پرند و همینطور برخی از نقاط کشور شده است.
اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.