عملکرد درخشان فولاد اکسین خوزستان در ۶ ماه نخست ۱۴٠۲

مدیرعامل شرکت فولاد اکسین خوزستان ضمن تشریح عملکرد ۶ ماه ابتدایی این شرکت طی امسال، از شکستن رکورد بیشترین میزان تولید و عبور از مرز ۴٠٠ هزار تن علیرغم محدودیت مصرف انرژی در این بازه زمانی خبرداد.

مهندس علی محمدی مدیرعامل شرکت فولاد اکسین خوزستان  در تشریح عملکرد ۶ ماهه تولید شرکت طی  امسال پرداخت و گفت: در شرکت فولاد اکسین خوزستان در ۶ ماهه اول سال ۱۴٠۲، با احتساب ۱۸ روز توقف ناشی از محدودیت برق خارج از سازمان، رکورد تناژ تولید واقعی اسلب شکسته شد و تولید ۴٠۷ هزار و ۲٠۳ تن به ثبت رسید.

او با اشاره به رشد ۲٠ درصدی تولید، افزود: میزان تولید در ۶ماه ابتدایی پارسال ۳۳۸ هزار و ۹۸۹ تن بود که امسال بیش از ۶۸ هزار تن تولید افزایش یافت.

مدیرعامل شرکت فولاد اکسین خوزستان با بیان اینکه ثبت تولید ۴٠۷ هزار تن، بالاترین میزان تولید شرکت در ۲ سال اخیر است، گفت: علاوه بر این بیشترین میزان تولید محصولات با ارزش افزوده بالا در این مدت ۱۶۹ هزار و ۵۵٠ تن بوده که در تاریخ شرکت فولاد اکسین بی سابقه بوده است.  

آقای محمدی اولویت مجموعه مدیریتی شرکت را استفاده حداکثری از ظرفیت‌های موجود سازمان عنوان کرد و افزود: هفت هزار و ۸۱۶ تن از تولیدات، مربوط به ورق‌های صادراتی است.

او می‌گوید: شرکت فولاد اکسین خوزستان نه‌تن‌ها بنا دارد که در این شرکت تحول ایجاد کند بلکه به دنبال ایجاد تحول در ساختار اقتصاد کشور به ویژه استان خوزستان است.

مدیرعامل شرکت فولاد اکسین خوزستان گفت: با استفاده از ظرفیت نیروی انسانی متخصص و ایجاد همدلی و برنامه‌ریزی صحیح در سایر بخش‌های تولید، رکورد آماده بکاری خط تولید در مرداد ماه سال جاری شکسته شد و به ۹۷درصد رسید که بر اساس نمودار‌ها آماده بکاری خط تولید در این مدت همواره در بالاترین سطح خود (۹٠درصد) بوده در حالیکه در شهریور ماه سال گذشته به ۸۶ درصد نیز رسیده بود.

آقای محمدی ادامه داد: میزان آماده بکاری عملیاتی بر اساس اسناد شرکت سازنده (دانیلی) ۷۹ درصد و بر اساس اهداف و استراتژی‌های تعیین شده شرکت در سال جاری ۸۹.۷ درصد است، که متخصصین جوان فولاد اکسین توانستند با تلاش شبانه روزی و کنترل لحظه‌ای عملکرد تجهیزات، میزان آماده بکاری عملیاتی را تا ۹۷درصد افزایش دهند که بالاتر از استاندارد‌های جهانی است.

او گفت: یکی دیگر از اقدامات قابل توجه شرکت در این بازه زمانی، ثبت بهترین رکورد توقفات خط نورد در خرداد ماه به میزان ۳۴ ساعت و ۲۵ دقیقه بود که در این زمینه توانستیم بالاترین تعداد روز بدون توقف در شهریور امسال که در تاریخ شرکت فولاد اکسین از زمان تاسیس تاکنون بی سابقه بود را نیز ثبت و رکوردشکنی کنیم.

مدیرعامل شرکت فولا اکسین خوزستان به استفاده بهینه از محدودیت‌های ناشی از مصرف برق در جهت اورهال کارخانه اشاره کرد و افزود: در راستای سلامت خط تولید و به منظور نهایت بهره گیری از ساعات محدودیت مصرف انرژی، ۱۲ هزار و ۳۳۵ نفر ساعت کار در سایر واحد‌هایی اجرایی انجام شد.

مجموعه مدیریتی شرکت فولاد اکسین خوزستان با تکیه بر دانش و تخصص کارشناسان خود سعی دارد تا پایان سال جاری رکورد تاریخی تولید ورق‌های فولادی را محقق کند.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
آخرین اخبار