دشمنان از تمسخر به التماس رسیدند

فرمانده سپاه الغدیر یزد گفت: دشمنی که ما را به تمسخر می‌گرفت، هم اکنون برای خرید تجهیزات نظامی از ایران التماس می‌کند.

سردار حسین زارع کمالی فرمانده سپاه الغدیر یزد با بیان اینکه نباید به دفاع مقدس به عنوان مقطعی از تاریخی نگاه کنیم، گفت: دفاع مقدس هویت عزتمند انقلاب اسلامی است و هر آنچه امروزه از اقتدار، عزت، امنیت، دستاورد‌های داخلی و منطقه‌ای و بین المللی داریم مدیون و مرهون جانفشانی شهدا و صبر و استقامت خانواده‌های آنان است.

او افزود: دفاع مقدس یادآور لبیک مردان و زنانی است که به امام خود لبیک گفته و برای محافظت از اسلامیت و جمهوری ایران ایستادگی کردند.

فرمانده سپاه الغدیر استان یزد درباره دستاورد‌های هشت سال دفاع مقدس تصریح کرد: آن دوران دستاورد‌های زیادی برای ما به همراه داشته که در عرصه‌های مختلف نمایان است و هر جایی که امروز پیشرفت و اقتدار داریم نتیجه هشت سال دفاع مقدس به شمار می‌آید.

او ادامه داد: عاشورا الگوی دفاع مقدس بود و اگر عاشورا و عبرت آموزی و درس آموزی عاشورا وجود نداشت، دفاع مقدس نیز اتفاق نمی‌افتد.

زارع کمالی از ایستادگی و مقاومت به عنوان یکی از درس‌های دفاع مقدس یاد کرد و اظهار داشت: ملت ایران در طول قرن‌ها ثابت کرده اند که به خوبی در مقابل متجاوزان می‌ایستند و اوج آن نیز در هشت سال دفاع مقدس بود.

او افزود: دفاع مقدس، توانستن را به ما یاد داد و ثابت کرد که ایستادگی در برابر دشمنان اسلام جواب می‌دهد و، ولی فقیه در گام دوم انقلاب از ما خواسته اند که ببینیم کجا بودیم و کجا هستیم و قرار است به کجا برویم.

فرمانده سپاه الغدیر بر لزوم تبیین این دستاورد‌ها به مردم به خصوص جوانان تأکید کرد و خاطرنشان ساخت: ما پیش از جنگ تحمیلی در همه عرصه‌ها به دشمن وابسته بودیم، اما در جنگ تحمیلی با دست خالی در برابر دشمن ایستادیم.

او یکی از مولفه‌های اقتدار ایران اسلامی را روحیه فرماندهان عنوان کرد و ادامه داد: در خاطرات شهید طهرانی مقدم آمده است که با واسطه چهار کشور به یک کشور رفتیم تا موشک خریداری کنیم و آنجا گفتیم که ما موشک را می‌سازیم که مورد تمسخر قرار گرفتیم.

زارع کمالی تصریح کرد: آنان به سخن شهید طهرانی مقدم خندیدند، اما امروزه به قدرت موشکی و نظامی مبدل شدیم و کشوری که ما را تسخر کرد، برای خرید تجهیزات نظامی از ایران التماس می‌کند.

او اظهار داشت: که چالش استکبار جهانی با ایران در انقلاب اسلامی و هشت سال دفاع مقدس این بود که چرا سلاح ابتدایی به جمهوری اسلامی فروخته می‌شود در حالی که امروزه به نقطه قدرت رسیده ایم.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
آخرین اخبار