مسئول امور جاری اداره کل استاندارد ایلام:

۷۶ گواهی تأییدیه ایمنی آسانسور در ایلام صادر شد

مسئول امور جاری اداره کل استاندارد ایلام با بیان اینکه از ابتدای امسال تا کنون از ۱۹۰ فقره از آسانسور‌های نصب شده بازرسی به عمل آمده است، گفت: تعداد ۷۶ فقره گواهی تأییدیه ایمنی آسانسور توسط این اداره کل صادر شده است.

هادی دوست محمدی مسئول امور جاری اداره کل استاندارد ایلام با بیان اینکه تأییدیه‌های ایمنی آسانسور دارای اعتبار یک ساله هستند، اظهار کرد: مالکان و مدیران ساختمان، باید آسانسور‌های در حال بهره‌برداری را تحت سرویس و نگهداری مستمر قرار دهند.

وی افزود: به منظور حصول اطمینان از برقراری شرایط استاندارد، بایستی درخواست بازرسی ادواری آسانسور منصوبه، به صورت سالیانه در سامانه مدیریت بازرسی ثبت شود.

دوست محمدی با اشاره به استقرار سامانه مدیریت بازرسی آسانسور به نشانی http://lift.ison.gov.ir به منظور نظارت بیشتر بر فرآیند استانداردسازی در سطح استان، گفت: دریافت تاییدیه ایمنی آسانسور تنها از طریق این سامانه قابل پیگیری خواهد بود.

وی مطرح کرد: استفاده کنندگان از آسانسور می‌توانند با ارسال کد ۱۰ رقمی نصب شده در داخل کابین که با عنوان شناسه ملی شناخته می‌شود، به سامانه پیامکی ۱۰۰۰۱۵۱۷، از وضعیت تاییدیه آن مطلع شوند و در صورت مشاهده آسانسور بدون تاییدیه، موضوع را از طریق این اداره کل و یا با ارسال پیامک به سامانه بررسی شکایات استاندارد ایلام به شماره ۵۰۰۰۱۱۵۱۷ پیگیری لازم را انجام دهند.

آزمون مرحله دوم نازل‌های عرضه سوخت مایع در استان ایلام

مسئول امور جاری اداره کل استاندارد ایلام اظهار کرد: در راستای اجرای تکالیف ذاتی و قانونی سازمان استاندارد و به منظور نظارت بر جایگاه‌های عرضه سوخت مایع و صحت عملکرد این نازل‌ها با همکاری شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی استان، از ابتدای سال تا کنون، ۷۵۷ نازل عرضه سوخت مایع در استان مورد کنترل کمی و کیفی قرار گرفت.

دوست محمدی با اعلام این مطلب افزود: نظارت بر صحت عملکرد کلیه وسایل توزین و سنجش مورد استفاده در داد و ستد عمومی و جایگاه‌های عرضه سوخت، با هدف صیانت از حقوق متوازن آحاد مردم در نظام تولید، توزیع و مصرف و جلوگیری از کم فروشی و زیاد فروشی که امری ضروری است، در مرحله دوم از اواخر شهریور تحت نظارت این اداره کل، توسط آزمایشگاه همکار آغاز شده است.

وی بیان کرد: صحت عملکرد نازل‌های سوخت مایع به جز در موارد ضروری هر سه ماه یکبار انجام می‌شود و از هم استانی‌های گرامی تقاضامندیم در جایگاه‌های سوخت قبل از سوخت گیری حتما به برچسب صحت عملکرد نصب شده روی نازل توجه داشته باشند سپس اقدام به سوخت گیری کنند.

برچسب ها: آسانسور ، استاندارد
اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.