برای حل مشکلات کردستان کاش رییس جمهور باشم

به گفته رییس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی سنندج، برای حل مشکلات اقتصادی کردستانی ها، کاش رییس جمهور باشم.

علی اکبر عبدالملکی در گفتگو اختصاصی با باشگاه خبرنگاران جوان کردستان، اظهار داشت: اگر رییس جمهور بودم تلاش می‌کردم با انتخاب وزرای کارآمد و استفاده از ظرفیت‌های فراوان کردستان، مشکلات اقتصادی این استان را بر طرف کنم.

وی با بیان اینکه کردستان، استانی کمتر توجه شده است، گفت: ما به عنوان بخش خصوصی مقصر نیستیم، بلکه دولت‌ها هستند که نتوانسته اند استانی بسیار غنی همچون کردستان را توسعه دهند.

رییس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی سنندج به تشریح ظرفیت‌های کشاورزی، معدنی و گردشگری کردستان پرداخت و گفت: تنها با استفاده از جاذبه‌های خدادادی گردشگری کردستان می‌توان اقتصاد این استان را متحول کرد.

علی اکبر عبدالملکی گفت: مدیران پرتلاشی در استان وجود دارد، اما کارشناسانی هستند که در انجام امورات محوله و همکاری با سرمایه گذاران، به دلایل نامعلوم، کم کاری می‌کنند و این موجب دلسردی سرمایه گذاران و ایجاد این شبه می‌شود که نمی‌گذارند در کردستان فعالیت اقتصادی کرد.

وی با بیان اینکه آرزویم این است که در کردستان، زباله گرد و گدایی نبینم، افزود: همه برای تحقق این آرزو باید دست به دست هم بدهیم.

رییس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی سنندج با اشاره به اینکه بنیاد توسعه کردستان توسط این اتاق در حال راه اندازی است، از تمامی سرمایه گذاران داخلی و خارجی دعوت کرد، برای سرمایه گذاری در این استان و با مشاوره و راهنمایی‌های این بنیاد، اقدام کنند.

علی اکبر عبدالملکی افزود: مشوق‌های سرمایه گذاری فراوانی در استان همچون ۲۰ سال معافیت از پرداخت مالیات، زمین رایگان و دسترسی آسان به تمام حامل‌های انرژی وجود دارد و می‌طلبد فرصت‌های سرمایه گذاری استان را معرفی شود.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.