استاندار کردستان:

عنوان شهر خلاق موسیقی برای سنندج حکایت از غنای موسیقی در این شهر دارد

زارعی کوشا گفت: عنوان شهر خلاق موسیقی برای سنندج دور از انتظار نبود چرا که وجود هنرمندانی بنام و موسیقدانانی که از این شهر به شهره جهانی رسیده‌اند، حکایت از غنای موسیقی در این شهر دارد.

نشست خبری جشنواره شعر و موسیقی سنتی ویژه اقوام ایرانی در اداره‌کل روابط عمومی سازمان صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران با حضور اسماعیل زارعی کوشا استاندار کردستان برگزار شد.

دراین نشست، استاندار کردستان اظهار کرد: قدمت موسیقی قوم کرد بر اساس آنچه مورخان و کارشناسان این حوزه گفته‌اند به ۴۰۰سال پیش از میلاد مسیح باز می‌گردد و کردستان یکی از اصلی‌ترین خاستگاه‌های موسیقی دنیا است.

زارعی کوشا تصریح کرد: برگزاری جشنواره موسیقی در کردستان، ظرفیت فوق العاده‌ای است که در بُعد توسعه فرهنگی باید مورد توجه ما باشد.

وی با اظهار خرسندی از اینکه کردستان در ایام هفته وحدت میزبان نخستین جشنواره موسیقی سنتی اقوام ایرانی است، پیرامون محتوای برگزاری اهداف این جشنواره موضوعاتی را مطرح کرد و گفت: این رویداد فرهنگی، ظرفیت خوبی برای معرفی پتانسیل‌های استان است.

استاندار کردستان اضافه کرد: موسیقی یکی از شاخه‌های مهم هنری در دنیاست و استان کردستان ظرفیت جهانی شدن در این زمینه را داراست.

وی با تاکید بر حفظ جایگاه سنندج به عنوان شهر خلاق موسیقی، اذعان کرد: عنوان شهر خلاق موسیقی برای سنندج دور از انتظار نبود چرا که وجود هنرمندانی بنام و موسیقدانانی که از این شهر به شهره جهانی رسیده‌اند، حکایت از غنای موسیقی در این شهر دارد.

استاندار کردستان با بیان اینکه یکی از اهداف اصلی از برگزاری این جشنواره، تقویت نشاط اجتماعی است، یادآورشد: برگزاری این جشنواره در سطح بالا و به شکل مطلوب در شان هنرمندان و مردم هنردوست کشورمان، می‌تواند در جذب گردشگر به این استان نیز حائز اهمیت باشد.

گفتنی است؛ جشنواره «موسیقی اقوام ایرانی» با اجرای ۲۴ اثر توسط ۱۸ قوم از اقوام مختلف کشور، از هشتم تا یازدهم مهر در استان کردستان برگزار می‌شود.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.