رویداد ملی عصر امید به میزبانی دانشگاه آزاد اسلامی کرج برگزار می‌شود

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی کرج گفت: رویداد ملی عصر امید با محوریت هوش مصنوعی و اینترنت اشیا به میزبانی دانشگاه آزاد اسلامی کرج از ۲۲ تا ۲۵ مهرماه برگزار می‌شود.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی کرج گفت: رویداد ملی عصر امید یکی از مهمترین رویداد‌های ملی کشور است و قرار است چهارمین دوره آن در کرج برگزار شود. در این رویداد ۲۰۰ شرکت دانش بنیان از سراسر کشور حضور خواهند داشت.

کلانتری در زمینه اهمیت برگزاری این نمایشگاه تصریح کرد: هوش مصنوعی و اینترنت اشیاء از مباحث روز دنیا است که دانشگاه آزاد کرج در نظر دارد با هدف کشف و معرفی استعداد‌های فعال در کشور، استفاده هدفمند از این تکنولوژی‌ها را در صنایع مختلف رقم بزند.

کلانتری افزود: اولین دانشکده هوش مصنوعی کشور با ۶هزار دانشجو و ۲۴ رشته در دانشگاه آزاد کرج فعالیت می‌کند و در نظر داریم با استفاده از این ظرفیت کارگروهی تخصصی متشکل از بخش خصوصی، اتاق بازرگانی، صنعت و معدن و شهرک‌های صنعتی تشکیل و ظرفیت‌های هوش مصنوعی که در این بخش‌ها قابل استفاده است معرفی نماییم.

 او با تاکید بر اینکه این همایش ملی است و دانشگاه البرز میزبانی آن را عهده دار است، ادامه داد: یقینا استفاده از ظرفیت‌های هوش مصنوعی و اینترنت اشیاء می‌تواند موجب پیشرفت صنایع و حوزه مختلف بنگاه‌های اقتصادی کشور شود و خروجی این همایش می‌تواند در کل کشور مورد بهره برداری قرار گیرد.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.