توده ۳ کیلویی از شکم زن رزمی خارج شد

مدیر شبکه بهداشت و درمان شهرستان رزن از خارج کردن موفقیت آمیز توده ۳ کیلویی از شکم یک زن ۵۱ ساله رزنی خبر داد.

مجید موانیه‌ئی مدیر شبکه بهداشت و درمان شهرستان رزن گفت: یک خانم رزنی با علائم شکم درد به بیمارستان مراجعه و با انجام آزمایشات لازم و سونوگرافی، وجود کیست و توده‌ای بزرگ در ناحیه شکم این بیمار مشخص می‌شود و با مشخص شدن علت درد پزشک متخصص زنان و زایمان شهرستان دکتر شیما بیرامی‌اهور تصمیم به خارج کردن این‌توده بزرگ سه کیلویی از شکم این بیمار به همراه تیم جراحی خود می‌گیرد.

او با بیان اینکه کیست تخمدان سه کیلویی خوش‌خیم با اندازه ۱۰ سانتی‌متر با موفقیت از شکم این خانم در بیمارستان ولیعصر (عج) خارج شد، گفت: این کیست تخمدانی سبب چاقی شکمی خانم جوان شده و تنفس را برایش مشکل کرده بود.

مدیر شبکه بهداشت و درمان شهرستان رزن گفت: این خانم پس از یک روز بستری با حال عمومی مساعد خوشبختانه از بیمارستان مرخص شدند.

موانیه‌ئی گفت: هفته گذشته نیز برای نخستین‌بار در شهرستان رزن عمل خارج کردن رحم یک زن جوان رزنی بدون جراحی و بدون باز کردن شکم در بیمارستان ولیعصر (عج) شهرستان انجام شد.

او با اشاره به هیسترکتومی ترانس واژینال TVH، گفت: در این روش، عمل جراحی برداشتن رحم بدون برش روی شکم و صرفاً از طریق واژن انجام می‌گیرد و این نوع هیسترکتومی به‌علت دوره نقاهت کوتاه‌تر و کم‌تهاجمی بودن بیشتر مورد استقبال متخصص زنان و زایمان قرار دارد.

مدیر شبکه بهداشت و درمان شهرستان رزن با اشاره به مرخص شدن این بانوی جوان با حال عمومی مساعد از بیمارستان پس از یک روز بستری و گذراندن دوره نقاهت گفت: زنانی که عمل هیسترکتومی را انجام می‌دهند دیگر پریود و باردار نمی‌شوند.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.