مشکل تامین آب ۱۶ روستای مهاباد رفع شد

مدیر امور آب و فاضلاب مهاباد گفت: آب ۱۶ روستای این شهرستان با وصل شدن به تصفیه خانه سد این شهرستان تامین شده است.

مسعود امجدی مدیر امور آب و فاضلاب مهاباد گفت: بعد از حدود ۱۳ کیلومتر لوله گذاری با اعتبار ۱۶۵ میلیارد ریال، ۶ روستا شامل قره داغ، قجی آباد، گاپیس، خورخوره، کهنه ده و گردیعقوب به صورت ۲ مجتمع روستایی به تعداد روستا‌های برخوردار از آب شرب تصفیه شده شهرستان مهاباد اضافه شدند.

وی ادامه داد: هم اکنون ۱۶ روستای پرجمعیت شهرستان با جمعیتی بالغ بر ۹ هزار و ۳۰۰ خانوار روستایی از آب شرب شهری (طرح آبرسانی ۱۴۱ روستایی) بهره‌مند هستند.

مدیر امور آب و فاضلاب مهاباد اضافه کرد: در حال حاضر ۵۶ درصد جمعیت روستا‌های این شهرستان تحت پوشش خدمات آب روستایی زیر مجموعه تصفیه‌خانه آب هستند.

امجدی با بیان اینکه امسال برای حدود ۴۰ روستا، تنش آبی پیش بینی شده بود، افزود: در راستای افزایش تامین و رفع کمبود آبی روستاییان امسال ۱۱ حلقه چاه در ۱۴ روستا از توابع بخش مرکزی و خلیفان حفر شده که بخشی از آن‌ها وارد مدار و مابقی هم در حال عملیات تکمیلی در جهت بهره‌برداری است.

وی اضافه کرد: هم اکنون لوله گذاری به طول ۹.۳ کیلومتر در مسیر جاده برهان انجام شده که در صورت ادامه تخصیص اعتبار با ادامه عملیات لوله گذاری خطوط انتقال به طول حدود هفت کیلومتر و احداث پنج باب ایستگاه پمپاژ در قبال آن ضمن نزدیک شدن خط تامین آب به بخش خلیفان روستا‌های دوستعلی، تکانلوچه، شکم دره، بردمیش، بصری، قره بلاغ، درمان و کپه کند و چند روستای دیگر هم به تصفیه خانه آب متصل خواهند شد.

مدیر امور آب و فاضلاب مهاباد از مهندسی مجدد و افزایش تامین آب مجتمع ترشکان و روستای کوسه کهریز و نوسازی تجهیزات ایستگاه پمپاژ ۲۳ روستا خبر داد و گفت: بازسازی ۲ باب مخزن شیخ یوسف و روستای خانگاه و همچنین اصلاح ۸.۵ کیلومتر دیگر در حوزه روستایی با هدف جلوگیری از نشتی و هدر رفت انجام شده است.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.