تجلیل فرماندار هندیجان از شیخ طایفه بزرگ راشدی در خصوص عدم تیراندازی در مراسم تشییع و خاکسپاری

مراسم تجلیل از شیوخ و معتمدین طایفه بزرگ راشدی و حیدری با حضور  مسئولان محلی شهرستان هندیجان برگزار شد.

مراسم تجلیل از شیوخ و معتمدین طایفه بزرگ راشدی و حیدری با حضور  فرماندار هندیجان،  امام جمعه،  فرمانده ناحیه مقاومت بسیج، فرمانده نیروی انتظامی و دیگر مسئولین محلی شهرستان در محل فرمانداری برگزار شد.

فرماندار شهرستان هندیجان در این جلسه ضمن عرض تسلیت به خانواده‌های داغدار راشدی از اقدام شایسته بزرگان این طایفه بزرگ در خصوص جلوگیری از رسم غلط تیراندازی در مراسم ترحیم تقدیر و تشکر کرد.

حسین بحرکانی گفت: فرهنگ سازی در رابطه با جلوگیری از فرهنگ ناشایست تیراندازی در مراسمات نیازمند همکاری بیشتر و بهتر معتمدان و بزرگان طوایف است چرا که این مسئله هم مخل آسایش و آرامش مردم است و هم در موارد بسیاری خسارات جبران ناپذیری تا کنون برای مردم استان به بار آورده است که می‌توان به حادثه اخیر کشته شدن شاعر خوزستانی اشاره کرد.

رئیس شورای تامین شهرستان هندیجان  افزود: این مراسم تشییع و خاکسپاری با نهایت احترام به آن مرحوم و رعایت حقوق عامه و بدون هیچگونه تیراندازی برگزار گردید که حاصل اندیشه بالای بزرگان، قانونمداری عشیره، همت شیوخ محترم بخصوص همکاری شیخ محترم طایفه بزرگ راشدی میر یحیی راشدی بوده است.

آقای بحرکانی می‌گوید: این حرکت فرهنگی بسیار زیبا یعنی مقابله و مخالفت با پدیده غلط تیراندازی موجب تقویت ارزش‌های دینی و رسمی جامعه می‌گردد، لبیک گفتن به ارزش‌های صحیح و قانونی جامعه و برچیده شدن سنت‌های غلط، غیرت و همت عمومی سایر عشایر بزرگ و قومیت‌های مختلف استان خوزستان خاصه عشایر ولایتمدار شهرستان هندیجان را می‌طلبد.

 در پایان این جلسه از شیخ میر یحیی راشدی شیخ طایفه بزرگ راشدی و شیخ سرتیپ حیدری شیخ طایفه بزرگ حیدری با اهدای لوح سپاس، تقدیر بعمل آمد.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
آخرین اخبار