جزئیات جدید از نحوه شهادت ۲ پلیس در اصفهان

‌فرمانده انتظامی استان اصفهان گفت:در جریان شهادت ۲ پلیس فرد قاتل پس از اینکه با ۸ تیر مقتول را به رگبار بست به سمت نزدیک‌ترین بیمارستان متواری شد.

 فرمانده انتظامی استان اصفهان درخصوص شهادت دو پلیس در چهارراه وکلا و علت وقوع این اتفاق عنوان کرد: ما برای پخش شدن فیلم لحظه شهادت این همکاران مورد عتاب قرار گرفتیم، اما مردم باید متوجه مظلومیت نیروی انتظامی بشوند. نیروی انتظامی برای موضوعات خاص، نیرو‌های خاص و ویژه دارد برای مثال گشت ۱۱۰ فوریت‌های ۱۱۰ را انجام می‌دهند و برای موارد قتل، سرقت مسلحانه یا نزاع دسته جمعی با سلاح سرد و گرم، نیرو‌های ویژه هستند که با تجهیزات خاص اعزام می‌شوند. روزی که این اتفاق رخ داد، باتوجه به وقایعی که در سطح کشور رخ داده بود، از جمله عملیات انتحاری در شاهچراغ، نیرو‌ها به حالت آماده‌باش بودند.

وی افزود: در جریان این اتفاق، فرد قاتل پس از اینکه با ۸ تیر مقتول را به رگبار بست و مردم جمع شدند، به سمت نزدیک‌ترین بیمارستان محل وقوع حادثه متواری شد و این احتمال وجود داشت که قصد آسیب رساندن به آمبولانس را داشته باشد. پس از اعلام شهروندان به ۱۱۰، نیرو‌های یگان امداد برای پیشگیری از وقایع بعدی و دستگیری قاتل به سمت محل اعزام شدند، اما پیش از آن، دو همکار شهید ما که در آن حوزه گشت ۱۱۰ انجام می‌دادند، برای محاصره قاتل و جستجوی او براساس مشخصاتی که شهروند به سامانه ۱۱۰ داده است، به نزدیکی بیمارستان می‌روند.

علینقیان‌پور تصریح کرد: مشخصات اصلی خودروی قاتل با مشخصاتی که شهروند به سامانه ۱۱۰ اعلام کرده بود، مغایرت داشته و لحظه‌ای که دو همکار ما به قاتل می‌رسند، نمی‌دانند که این فرد قاتل است و در حال شناسایی فرد و خودروی او بوده‌اند که به شهادت می‌رسند. یگان امداد تجهیز است و آموزش‌های خاص دیده‌اند، اما این دو عزیز برای احساس مسئولیت پیش‌قدم شدند و اقدام آن‌ها باعث پیشگیری از اتفاقات ناگوار دیگر شد چراکه باتوجه به تجهیزات قاتل و تصمیمات قبلی او، ممکن بود سایر شهروندان نیز دچار حادثه شوند.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
نظرات کاربران
انتشار یافته: ۲
در انتظار بررسی: ۰
Iran (Islamic Republic of)
امین
۰۷:۰۱ ۰۵ مهر ۱۴۰۲
در این حادثه تلخ عملکرد نیروهای وظیفه خوب نبود و چند ایراد اساسی در کارشان داشتند . مهمترینش هم شلیک های بی هدف حتی بعد از اصابت قاتل بود . بنده محل حادثه را از نزدیک دیده ام و رد گلوله ها هنوز روی دیوار بیمارستان و در فاصله چند سانتی متری از پنجره ها بخوبی قابل مشاهده است .
Iran (Islamic Republic of)
علی
۲۳:۴۲ ۰۴ مهر ۱۴۰۲
باز هم این جواب مردم نمیشود ، فردی که مسلح هست و البته قاتل رو نباید ارشاد کرد ، باید درجا کشت، حیف این جوانان که بدلیل عدم جسارت در بکارگیری سلاح یا عدم توانایی مواجه با شرایط پیش آمده جونشون رو از دست دادند