پیگیری وزارت کشور در ساماندهی اتباع

رئیس سازمان ملی مهاجرت گفت وزارت کشور طرح های مختلفی را برای اتباع خارجی در ایران پیگیری می‌کند که نخستین طرح آن، ساماندهی اتباع است.

رئیس سازمان ملی مهاجرت با بیان اینکه طرح‌های مختلفی برای ساماندهی وضعیت اتباع خارجی در ایران تدوین شده و در حال اجرا است، گفت: با حکمرانی نوین و سیاست‌های دقیق، ساماندهی اتباع بهتر و مطلوب‌تر انجام خواهد شد.

 عبدالله مبینی امروز پس از دیدار چهره به چهره با شماری از اتباع خارجی و پاسخگویی تلفنی به برخی دیگر از آنها، در گفت و گو با مرکز اطلاع رسانی وزارت کشور گفت: در دیدار امروز با اتباع عراقی و افغانستانی چند موضوع اساسی وجود داشت.

وی ادامه داد: نخست بحث ساماندهی اتباع و موضوع دوم مدارک اقامتی و درخواست های مختلفی بود که اتباع خارجی داشتند.

رئیس سازمان ملی مهاجرت افزود: موضوع اتباع یک موضوع پیچیده و در عین حال دارای ابعاد مختلفی است که معمولا با یک حکم ساده نمی توان همه آنها را تعیین تکلیف کرد.

مبینی اظهار کرد: در دیدارهای رودر رو و چهره به چهره امروز که بخشی هم به صورت تلفنی انجام شد، مسائل و مشکلات اتباع مطرح و به دلیل موارد خاص، تصمیم گیری و به مراجع مربوطه ابلاغ شد.

وی گفت: وزارت کشور طرح های مختلفی را برای اتباع خارجی در ایران پیگیری می‌کند که نخستین طرح آن، ساماندهی اتباع است.

رئیس سازمان ملی مهاجرت با اشاره به اینکه در این راستا، سامانه‌ای طراحی شده و نوعی حکمرانی نوین را در بحث اتباع دنبال می کند، توضیح داد: در این سامانه، به صورت بیومتریک، تمام داده های فیزیکی اتباع همچون اثر انگشت، عنبیه و چهره ثبت می شود و همراه با کارت هویتی که تعریف شده است به «کد یکتا» متصل می شود.

مبینی گفت: این یک کد هویتی است که اتباع فارغ از اسم و مشخصات فردی در سامانه ای در وزارت کشور، ساماندهی می شوند و مبنایی برای همه کسانی است که در کشور حضور دارند.

وی افزود: این کد، وضعیت اتباع، نوع خدماتی که می توانند دریافت کنند، مدت اقامت، محل اقامت و زمان ترک کشور را مشخص می کند که بر اساس سیاست های دقیق مهاجرتی طراحی شده و در حال اجرا است.

رئیس سازمان ملی مهاجرت گفت: امیدواریم با برنامه ریزی های انجام شده، در چند ماه آینده وضعیت اتباع، سامان یافته تر، دقیق تر و مطلوب تر شود.

پبش از این نیز رئیس سازمان ملی مهاجرت گفت: مصمم هستیم تا سیستم پناهجویی در کشور را متناسب با ظرفیت‌های ملی و حمایت‌های بین المللی اصلاح کنیم.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
نظرات کاربران
انتشار یافته: ۲
در انتظار بررسی: ۰
Iran (Islamic Republic of)
Ali
۰۹:۱۱ ۰۸ مهر ۱۴۰۲
برای بچه های ۲ رگه مادر ایرانی و پدر افغانستان، مراحل صدور شناسنامه خیلی طولانی ست، پدر من ۵۰ ساله تو ایرانه ،،خودمم۳۲ سالمه شناسنامه نداریم،،۱ کاری انجام بدین مراحل راحت‌تر و حتی خرجش کمتر بشه،، ما کارگریم ۲ تا رو هم۷ تومنم به زور حقوقمونه
Iran (Islamic Republic of)
امید
۲۱:۳۶ ۰۶ مهر ۱۴۰۲
سلام من کارته سفید دارم به من کارته آوشمن نمیده گفت باید کارته سبز داشته باشی الان چیکار کنم شرمنده جوابه من بدین
آخرین اخبار