جزای نقدی برای متهمان قاچاق کالا

سرپرست اداره کل تعزیرات حکومتی خراسان جنوبی گفت: طی شهریورماه امسال پرونده‌های قاچاق کالا و ارز در استان منجر به محکومیت ۷۲۱ میلیارد و ۴۴۸ میلیون ریالی متهمان شده است.

 محدثی نژاد سرپرست اداره کل تعزیرات حکومتی خراسان جنوبی گفت : تعزیرات حکومتی به پرونده‌های تخلف در سه حوزه کالا و خدمات، قاچاق کالا و ارز و کالا‌های بهداشتی، دارو و درمان رسیدگی می‌کند.

او افزود: در شهریورماه امسال در بخش کالا و خدمات تعداد پرونده‌های وارده به شعب تعزیرات حکومتی خراسان جنوبی ۱۳۷ فقره و تعداد پرونده‌های مختومه ۱۹۶ فقره بوده است.

سرپرست اداره کل تعزیرات حکومتی خراسان جنوبی با اشاره به اینکه درصد عملکرد شعب تعزیرات حکومتی در رسیدگی به پرونده‌های بخش کالا و خدمات در شهریورماه امسال ۱۴۳.۱ درصد بوده است، یادآور شد: مبلغ ریالی محکومیت پرونده‌های این بخش در طی این مدت ۲۳ میلیارد و ۹۲۰ میلیون و ۴۲۰ هزار و ۹۶۰ ریال بوده است.

محدثی نژاد به عملکرد شعب تعزیرات حکومتی استان در بخش قاچاق کالا و ارز در شهریورماه امسال اشاره داشت و عنوان کرد: در طی این مدت تعداد پرونده‌های وارده در این بخش ۶۴۴ فقره و پرونده‌های مختومه ۷۱۵ فقره بوده که منجر به محکومیت ۷۲۱ میلیارد و ۴۴۸ میلیون و ۲۷۴ هزار و ۸۲۶ ریالی متخلفان و مجرمان شده است.

او با بیان اینکه در شهریورماه امسال تعداد پرونده‌های وارده در بخش ویژه بهداشت، دارو و درمان ۳۴ فقره و پرونده‌های مختومه در این بخش ۴۵ فقره بوده است، تصریح کرد: در این بخش درصد عملکرد شعب تعزیرات حکومتی استان ۱۳۲.۴ درصد و میزان محکومیت در رای یک میلیارد و ۵۱۸ میلیون و ۹۵۰ هزار ریال بوده است.

سرپرست اداره کل تعزیرات حکومتی خراسان جنوبی با اشاره به اینکه در شش ماهه نخست امسال ۴ هزار و ۴۶۴ پرونده در حوزه قاچاق کالا و ارز به شعب تعزیرات حکومتی استان وارد شده است، اضافه کرد: این میزان نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۶۳.۶ درصد رشد را نشان می‌دهد.

محدثی نژاد ادامه داد: تعداد پرونده‌های مختومه در این بخش در طی شش ماهه نخست امسال ۴ هزار و ۴۳۳ پرونده بوده که متهمان به پرداخت ۲ هزار و ۶۶۱ میلیارد و ۹۱۱ میلیون جزای نقدی محکوم شدند.

او از ورود هزار و ۲۲۰ فقره پرونده به شعب تعزیرات حکومتی استان از ابتدای امسال تا پایان شهریورماه در بخش کالا و خدمات خبر داد و افزود: در طی این مدت هزار و ۲۰۹ پرونده مورد رسیدگی و منجر به صدور حکم شده و متهمان به ۱۶۶ میلیارد و ۶۵۵ میلیون تومان جزای نقدی مجازات شدند.

سرپرست اداره کل تعزیرات حکومتی خراسان جنوبی ادامه داد: در این مدت در این بخش تعداد پرونده‌های وارده به شعب تعزیراتی استان ۴۹.۸ درصد کاهش داشته است.

محدثی نژاد با بیان اینکه همچنین در طی شش ماهه نخست امسال در بخش بهداشت، دارو و درمان تعداد پرونده‌های وارده به شعب استان ۲۴۳ فقره پرونده و تعداد پرونده‌های مختومه ۲۴۲ فقره پرونده بوده که نسبت به مدت مشابه سال گذشته تعداد پرونده‌های وارده در این بخش با کاهش ۲۷.۹ درصدی همراه بوده است، بیان کرد: متهمان پرونده‌های مورد رسیدگی قرار گرفته در این بخش به ۷ میلیارد و ۳۳۶ میلیون ریال جزای نقدی محکوم شده اند.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
آخرین اخبار