بهره برداری از پل جدید ارتباطی ایران و آذربایجان تا یک ماه آینده

رییس کل گمرک ایران از بهره برداری پل جدید ارتباطی بین کشور ایران و آذربایجان تا یک ماه آینده خبرداد.

محمد رضوانی فر در حاشیه بازدید از زیرساخت‌های مرزی گمرک آستارا گفت:  پل جدیدی که بین کشور ایران و جمهوری آذربایجان در حال ساخت است تا پایان این ماه به بهره برداری خواهد رسید.

وی همچنین با اشاره به تردد روزانه حدود 250 خودرو بین دو کشور افزود: با راه اندازی این پل ظرفیت تردد ترانزیتی دو کشور به حدود 500 دستگاه افزایش می یابد. 

رضوانی فر با اشاره به نحوه استقرار موقت دستگاه‌های ارائه دهنده خدمات مرزی در محل پل جدید گفت: تا زمان ساخت پایانه دائمی، اداره گمرک و دیگر دستگاه‌های ارائه دهنده خدمات در یک جدول زمان بندی موقت مستقر خواهند شد.

رئیس کل گمرکات کشور به همراه رئیس پایانه‌ها و معاونت وزارت راه و شهرسازی در باردید از این پل ، افزود: برای تسهیل رفت و آمد کامیون‌ها از مرز بصورت موقت پذیرش کامیون‌های خالی که از آذربایجان در حال بازگشت هستند از محل پل جدید انجام می گیرد. 

محمد رضوانی فر تصریح کرد: پل قدیمی نیز بازسازی شده و با  توافقی که بین دو طرف کشورانجام شده ظرفیت تردد روی پل قدیمی هم افزایش پیدا می کند.

وی با اشاره به راه اندازی سامانه نوبت دهی مکانیزه پایانه مرزی آستارا گفت: هماهنگی های لازم بین گمرک و سازمان راهداری برای هماهنگی بیشتر در نوبت دهی انجام شده است.

برچسب ها: پل ، گمرک
اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.