برگزاری مراسم معارفه عرضه عمومی سهام شرکت گسترش سوخت سبز زاگرس

مراسم معارفه عرضه عمومی سهام شرکت گسترش سوخت سبز زاگرس (بیواتانول کرمانشاه) در بازار سرمایه برگزار شد.

عبدالوحید محمدی سرپرست معاونت هماهنگی امور اقتصادی استانداری کرمانشاه، امروز (چهارم مهر) در این مراسم که بصورت ویدیوکنفرانسی برگزارشد، با اشاره به تلاش‌های انجام شده برای تامین مالی پروژه بیواتانول کرمانشاه از طریق بازار سرمایه، گفت : سال گذشته برای اولین بار در کشور همایش تامین مالی را در استان برگزار کردیم که یکی از مصوبات آن تامین مالی تعدادی از پروژه‌های استان از جمله پروژه بیواتانول از بازار سرمایه بود.

وی افزود: پروژه بیواتانول کرمانشاه اولین پروژه سهامی عام کشور است که برای تامین مالی وارد بازار سرمایه خواهد شد.

سرپرست معاونت هماهنگی امور عمرانی استانداری کرمانشاه تصریح کرد: از روز شنبه (هشتم مهر) پذیره نویسی سهام شرکت پروژه بیواتانول کرمانشاه در بورس اوراق بهادار تهران آغاز خواهد شد.

محمدی اعلام کرد: باتوجه به اینکه در شرایط فعلی تامین تسهیلات برای واحد‌های تولیدی دشوار است، لذا در دنیا برای حل این مشکل تامین مالی از طریق بورس را اجرایی می‌کنند.

وی اضافه کرد: امسال از محل تسهیلات تبصره ۱۸ تنها حدود ۴۰۰ میلیارد تومان به حوزه‌های صنعت، گردشگری، درمان و ... اختصاص یافته، این درحالی است که برای پروژه بیواتانول در فاز اول هزار میلیارد تومان تامین مالی می‌شود.

به گفته این مسئول، پروژه بیواتانول کرمانشاه به عنوان بزرگترین و اولین زیست پالایشگاه کشور هم اکنون ۹۵ درصد پیشرفت فیزیکی دارد و با افتتاح آن اشتغال خوبی برای استان رقم خواهد خورد.

ورود شرکت پروژه بیواتانول کرمانشاه به بورس

محمد بهمن مدیر بورس منطقه‌ای کرمانشاه هم با اشاره به ورود شرکت پروژه بیواتانول کرمانشاه به بورس، گفت: طبق ارزیابی صورت گرفته کسانی که در این پذیره‌نویسی شرکت کنند و سهام خریداری کند، پیش‌بینی می‌شود بعد از افتتاح پروژه سودی ۱۴۰ درصدی برایش به همراه داشته باشد.

وی به پیگیری‌ها برای ورود تعداد دیگری از شرکت‌های استان به بورس خبر داد و افزود: در این راستا، دیروز دومین پروژه استان را مطرح کردیم و امیدواریم بزودی این شرکت را وارد بازار بورس کنیم.

مدیر بورس منطقه‌ای کرمانشاه تاکید کرد: تا پایان مهر امسال پروژه ذوب آهن بیستون به عنوان اولین شرکت خصوصی استان را وارد بورس خواهیم کرد.

وی گفت: برای دو شرکت دیگر در استان هم در حال تلاش هستیم تا آن‌ها را وارد بازار سرمایه کنیم .

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.