برگزاری مانور ایمنی کارگاه‌های پرخطر در سنندج

به مناسبت روز ملی آتش نشانی و ایمنی و به منظور ارتقای آمادگی دستگاه‌های خدمت رسان، مانور بازرسی ایمنی کارگاه‌های تولیدی و واحد‌های کارگری برگزار شد.

 به مناسبت روز ملی ایمنی و آتش نشانی همزمان با سراسر کشور، مانور پایش و بازرسی وضعیت ایمنی در کارگاه‌های پرخطر استان با حضور مسئولان استانی و شهرستانی برگزار شد.

 مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی، هدف از اجرای این مانور را توجه بیشتر کارفرمایان به ارتقاء سطح ایمنی و سلامت کارگران نام برد و گفت: اداره کل کار کردستان بر اساس ماده ۸۵ و ۹۶ قانون کار و در راستای نظارت عالی بر عملکرد کارفرمایان، بر رعایت مقررات در این کارگاه‌ها نظارت می‌کند.

 فرزاد پیشکاری با اشاره به اهمیت ایمنی در تمامی محیط‌های کارگری و به ویژه ساختمان‌ها و ابنیه، کارگران و استادکاران بخش ساختمان را از سرمایه‌های ارزشمند استان خواند و اظهار داشت: مطابق بررسی‌های آماری در سنوات گذشته، بیشترین تعداد حوادث شغلی در کارگاه‌های ساختمانی اتفاق افتاده و کارگرانی که موارد ایمنی را رعایت نکرده اند متاسفانه دچار حادثه شده یا جان خود را از دست داده اند.

وی با اشاره به اینکه در طول سال نزدیک به ۱۲ هزار بازرسی از ساختمان ها، کارخانجات و کارگاه و واحد‌های کارگری توسط بازرسان کار استان انجام می‌شود، گفت: صیانت از سلامت، ایمنی و بهداشت جامعه شریف کارگران از اولویت‌های وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی است.

 پیشکاری با بیان اینکه بازرسی‌ها و نظارت‌ها به صورت جدی و همیشگی ادامه خواهد داشت، گفت: کارگران سرمایه‌های ارزشمند کشور هستند و در این راستا با کارگاه‌های متخلف برخورد قانونی خواهد شد.

 مدیر کل کار کردستان گفت: مانور امروز به مناسبت روز ملی آتش نشانی و ایمنی و انسجام و هماهنگی دستگاه‌های خدمت رسان (اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی، دانشگاه علوم پزشکی و سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی) و صیانت از کارگران در هنگام وقوع حوادث انجام شده که در این مانور در کمترین زمان به محل وقوع حادثه فرضی رسیده و خدمت رسانی کرده اند.

در پایان این مراسم به تعدادی از آتش نشانان شهرستان سنندج  لوح تقدیر اهداء شد.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.