هرتزوگ: اسرائیل به وضعیت وحشتناکی دچار شده‌ است

به دنبال درگیری معترضان چپ‌گرا با صهیونیست‌های دینی و حریدی در تل‌آویو، رئیس رژیم صهیونیستی اذعان کرد که این رژیم دچار وضعیت بحرانی و وحشتناک شده است.

اسحاق هرتزوک رئیس رژیم صهیونیستی در سخنانی در واکنش به اتفاقات دوشنبه شب در تل‌آویو گفت: دیروز، در بحبوحه روز کیپور، دقیقاً ۵۰ سال پس از جنگ، ما در تل آویو صحنه تکان دهنده‌ای را دیدیم که بیانگر تشدید درگیری داخلی در درون خود اسرائیلی‌ها است.

به گزارش خبرگزاری شهاب هرتزوگ گفت: من از طرف اکثریت مطلق اسرائیلی‌ها صحبت می‌کنم و از دیدن اسرائیلی‌ها در حالت جنگ با یکدیگر در روزی که همیشه نماد وحدت اسرائیل و یهودیت بوده است، ابراز تعجب می‌کنم، چرا که با دیدن این صحنه‌ها شوکه شدم.

وی ادامه داد: چگونه به این وضعیت وحشتناک رسیدیم؟ ۵۰ سال پس از جنگ تلخ می‌بینیم که برادران و خواهران در دو طرف سنگر‌ها و در مقابل یکدیگر ایستاده‌اند. کسانی که آب به آسیاب این اتفاقات می‌ریزند، تهدیدی واقعی برای انسجام و اتحاد ما هستند. این اتفاقات باید متوقف شود.

هرتزوگ  افزود: تفرقه، دو قطبی‌سازی و اختلاف بی‌پایان خطری واقعی برای اسرائیل و امنیت آن است. دشمنان اسرائیل بار‌ها و بار‌ها این را بیان کرده و از بحران داخلی ما به عنوان مرحله مقدماتی در مسیر فروپاشی اسرائیل تعبیر می‌کنند.

تنش بین سران رژیم صهیونیستی تا حدی تشدید شده که ائتلاف حاکم و مخالفان درباره نحوه برگزاری مراسم «عید یهودی» نیز با هم درگیر شدند.

پایگاه خبری صهیونیستی «ایزرائیل نیوز» درباره درگیری معترضان چپ‌گرا با صهیونیست‌های دینی و حریدی در تل آویو و هنگام مراسم «عید یهودی» موسوم به «یوم کیپور» در تل آیو نوشت: معترضان چپ‌گرا به نحوه برگزاری مراسم «یوم کیپور» در میدان «دیزنگوف» اعتراض داشتند.

بازداشت یکی از معترضان چپ‌گرا توسط پلیس منجر به درگیری پلیس و معترضان و تجمع چپ‌گرا‌ها مقابل مقر پلیس شد.

«بنیامین نتانیاهو» نخست وزیر رژیم صهیونیستی در واکنش به این موضوع اعلام کرد: شورش معترضان چپ‌گرا در چنین روز مقدسی، حیرت آور و محکوم است. به نظر می‌رسد نفرت‌پراکنی چپ‌گرایان مرزی نمی‌شناسد.

«ایتامار بن گویر» وزیر امنیت داخلی رژیم صهیونیستی نیز به چپ‌گرایان حمله کرد و گفت: نفرت پراکنان قصد دارند تا مانع از برگزاری مراسم (صهیونیست‌های دینی و حریدی) در فضای عمومی شوند.

«یائیر لاپید» رهبر ائتلاف مخالف نتانیاهو در کنست (پارلمان) رژیم صهیونیستی در پیامی در فیس‌بوک از چپ‌گرایان حمایت کرد و نوشت: حریدی‌ها دنبال تحمیل تفسیر خود از یهودیت به دیگران هستند و این شرم آور است.

 سرزمین‌های اشغالی در بیش از هشت ماه گذشته و از زمان روی کار آمدن کابینه نتانیاهو، صحنه ناآرامی بوده است. تمام موضوعاتی که صهیونیسم جهانی از آن برای ایجاد اتحاد بین گروه‌های مختلف قومی، مذهبی و نژادی در سرزمین‌های اشغالی استفاده می‌کرد، اکنون به موضوعی برای اختلاف تبدیل شده است.

مراسم عید یهودی از جمله مراسم‌هایی بود که صهیونیست‌ها از آن به عنوان نماد وحدت یاد می‌کردند، اما اکنون به مظهر اختلاف بین آن‌ها تبدیل شده است.

پایگاه خبری صهیونیستی «ایزرائیل نیوز» همچنین از اتخاذ تدابیر شدید امنیتی در سراسر سرزمین‌های اشغالی به ویژه در قدس اشغالی، تا پایان تعطیلات عید یهودی خبر داد. وحشت از مقاومت فلسطین، بر عید صهیونیست‌ها سایه افکنده و سرزمین‌های اشغالی را به جهنم اشغالگران تبدیل کرده است.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
نظرات کاربران
انتشار یافته: ۱
در انتظار بررسی: ۰
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۰:۳۷ ۰۵ مهر ۱۴۰۲
به لحاظ تاریخی هم که بخواهیم حساب کنیم پایان رژیم صهیونیستی فرا رسیده است بیش از این دیگر ول معطل اند
آخرین اخبار