اعلام ویژه برنامه‌های هفته گردشگری در فارس

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی فارس به تشریح ویژه برنامه‌های هفته گردشگری در استان پرداخت.

سید مؤید محسن‌نژاد در نشست خبری که به مناسبت هفته گردشگری برگزار شد، از برگزاری ۶۴ برنامه در این هفته خبر داد و گفت: هفته گردشگری تمرینی برای پرداخت به این حوزه در طول سال است.

او تصریح کرد: هفته گردشگری، فرصت مغتنمی برای معرفی محیط‌های طبیعی مقاصد کمتر شناخته شده در استان و فراهم شدن زیرساخت‌های لازم برای حضور گردشگری در تمام نقاط فارس است.

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی فارس ادامه داد: فردا، پنجم مهرماه بازدید از همه جاذبه‌های تاریخی تحت نظارت این اداره کل رایگان است.

محسن‌نژاد همچنین از اعمال تخفیف ۱۰ تا ۳۰ درصدی واحد‌های اقامتی در راستای ترغیب افزایش سفر به فارس در ایام هفته گردشگری که پنجم تا یازدهم مهرماه ادمه دارد، خبر داد.

او به حضور فعالان گردشگری در ۱۰ مدرسه با همکاری آموزش و پرورش برای معرفی اماکن گردشگری، غبارروبی قبور مطهر شهدا، برگزاری مراسم گرامیداشت روز جهانی جهانگردی با حضور فعالان گردشگری، راه‌اندازی انجمن حرفه‌ای گردشگری سلامت در فارس به عنوان دومین استان کشور، برگزاری دومین میز ملی گردشگری خوراک، اجرای تور ویژه دانشجویان رشته‌های هتلداری و گردشگری، برگزاری تور‌های شهروندی و برگزاری تور‌های طبیعت گردی با شعار سازمان جهانی جهانگری مبنی بر حفظ محیط زیست و محیط طبیعی به عنوان برنامه‌های شاخص هفته گردشگری اشاره کرد.

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی فارس همچنین از برگزاری تور تخصصی ویژه سالمندان، اجرای تور با عنوان راهیان پیشرفت و بازدید از پارک علم و فناوری استان، برگزاری کارگاه‌های آموزشی، برگزاری سمینار حضوری در خصوص فرهنگ غذا و سفره ایرانی، برگزاری سمینار اقامتگاه‌های بومگردی و فروش محصولات صنایع دستی، برگزاری سمینار مجازی توسعه پایدار گردشگری بر اساس رهبری در حوزه انرژی و زیست محیطی و رونمایی از کتاب بازارچه محلی شیراز با همکاری شهرداری این کلانشهر در هفته گردشگری خبر داد.

محسن‌نژاد گفت: برگزاری جشنواره انگور در دشمن زیاری، برگزاری جشنواره خوراک و غذای سنتی در شهرستان‌های کازرون و سپیدان، برپایی نمایشگاه صنایع دستی در بوانات، برگزاری تور‌های طبیعت‌گردی، برگزاری تور‌های تاریخی، طبیعی و زیارتی، دیدار با خانواده شهدا و ایثارگران و برگزاری دوره آموزشی با رویکرد گردشگری سبز در اقامتگاه‌های بومگردی با همکاری ۱۴ مرکز در سطح فارس از دیگر برنامه‌های پیش بینی شده در هفته گردشگری است.

او، همچنین از عملیات اجرایی ۳۰ واحد اقامتگاه سنتی، هتل، هتل آپارتمان، بوتیک هتل و شرکت‌های خدمات مسافرتی و گردشگری در فارس خبر داد و گفت: ۱۱ واحد از مجموع این واحد‌ها در هفته گردشگری با بهره‌برداری می‌رسند که افتتاح یک هتل در شیراز و یک هتل آپارتمان در منطقه کامفیروز از جمله آنهاست و با بهره‌برداری این واحدها، ۴۰۰ فرصت شغلی فراهم می‌شود.

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی فارس در خاتمه سخنان خود و در پاسخ به سئوال یکی از خبرنگاران اعلام کرد که سال گذشته ۱۱۰ هزار گردشگر خارجی وارد فارس شده‌اند.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
آخرین اخبار