بررسی مشکلات قضایی بیش از ۷۳ نفر از ایثارگران فارس

به‌مناسبت هفته دفاع مقدس و با حضور مشترک رئیس کل دادگستری و دادستان مرکز استان ۷۳ نفر از ایثارگران و خانواده‌های شهدا و بسیجیان جهت بررسی و پیگیری مشکلات قضایی خود با مسئولان قضایی استان دیدار کردند.

روابط عمومی دادگستری فارس اعلام کرد: دیدار عمومی ۷۳ نفر از ایثارگران و خانواده‌های شهدا استان فارس به‌مناسبت هفته دفاع مقدس امروز، ۴ مهرماه با همکاری بسیج حقوقدانان و دفتر حمایت حقوقی از ایثارگران برگزار شد که در آن پرونده‌های قضایی و مشکلات حقوقی ایثارگران بررسی و در چارچوب مقررات دستورات پیگیری برای آنان صادر شد.

رئیس کل دادگستری فارس در این دیدار با بیان اینکه عرصه ایران اسلامی میدان کارزار و مجاهدت مردانی است که به تأسی از سیدالشهدا(ع) علم مبارزه و مقاومت برداشته و رسالت صیانت از ارزش‌های الهی را بر عهده گرفته‌اند، گفت: در این میان شهدای حقوقدان نقش برجسته‌ای در تاریخ ایثار و شهادت در ۸ سال دفاع مقدس و پس از آن برعهده داشته‌اند.

حجت‌الاسلام والمسلمین سیدکاظم موسوی افزود: در مجموعه قضایی استان فارس همه تلاش خود را معطوف به کاهش مشکلات مردم کرده‌ایم و در این بین رسیدگی به مشکلات ایثارگران و خانواده‌های شهدا تکلیفی بر عهده مسئولان است.

او به قضات و کارکنان استان دادگستری استان فارس توصیه کرد تا ضمن رعایت عدالت، روحیه مردمی را با حسن خلق و خوش رفتاری در دستور کار قرار دهند و در تکریم و احترام ارباب رجوع به‌خصوص توجه به ایثارگران و خانواده‌های شهدا به‌عنوان ولی نعمتان ما در دستگاه قضایی اهتمام لازم داشته باشند.

در این نشست مردمی دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان فارس نیز خدمت به ایثارگران و خانواده معظم شهدا را توفیق الهی خواند و با بیان اینکه آرامش امروز جامعه مرهون ایثار و از خود گذشتگی ایثارگران در طول ۸ سال دفاع مقدس است، گفت: دفاع مقدس بخشی از ارزش‌های اجتماعی در جامعه اسلامی ما محسوب می‌شود چرا که فرهنگ ایثار و شهادت را به‌عنوان اصلی‌ترین ارزش جامعه به همگان معرفی کرد.

سید مصطفی بحرینی افزود: پس از گذشت سال‌ها از اتمام جنگ تحمیلی کشور نیازمند نوسازی فرهنگی بر مبنای فرهنگ ایثار و از خودگذشتگی ایثارگران و خانواده‌های آنان است که بخشی از آن توجه ویژه به امور خانواده‌های شهدا و ایثارگران است.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
آخرین اخبار