افزایش ایمنی محیط کار عاملی برای جلوگیری از حوادث احتمالی

مدیر کل تعاون کار و رفاه اجتماعی استان یزد گفت: افزایش ایمنی محیط کار، عاملی مهم در جلوگیری از حوادث احتمالی در محیط کار وکارگری است.

 فلاحتی مدیر کل تعاون کار و رفاه اجتماعی استان یزد در مانور ایمنی و سلامت محیط کار در معدن سرب و روی مهدی آباد بهادران شهرستان مهریز با اشاره به مخاطرات و حوادث ناشی از کار در برخی واحد‌های صنعتی، معدنی و ساختمانی گفت: هدف از برگزاری مانور، ترویج و ارتقائ سطح ایمنی و آمادگی عوامل ایمنی و بهداشت کار در محیط‌های کارگری است.

او ادامه داد: این مانور امروز در شهرستان‌های استان یزد در قالب ۱۰ گروه بازرسی از محیط کار برگزار شد و با آموزش به کارگران و کارفرمایان در زمینه بهداشت محیط کار و هشدار‌های به موقع بازرسان می‌توان از حوادث ناشی از کار جلوگیری کرد تا چرخه تولید تعطیل نشود و آسیبی به کارگران وارد نشود.

مدیر کل تعاون کار و رفاه اجتماعی استان یزد بیان کرد: بیشترین حوادث در استان با توجه به صنعتی بودن استان یزد مربوط به حوزه صنعت می‌باشد و در مرحله بعد در حوزه معدن و ساختمان است.

فلاحتی تصریح کرد: با توجه به اقدامات انجام گرفته، حوادث ناشی از کار در سال ۱۴۰۱ نسبت به سال ۱۴۰۰ با کاهش ۱۱ درصدی مواجه بوده و در سال ۱۴۰۲ با برگزاری دوره‌های آموزشی نسبت به سال گذشته با کاهش محسوسی مواجه بوده ایم.

مروستی زاده بازرس اداره کل تعاون کار ورفاه اجتماعی استان نیز گفت: بیشترین حوادث و اتفاقات مربوط به عدم حفاظ گذاری تجهیزات، ماشین الات و دستگاه‌ها در واحد‌های تولیدی و صنعتی است که ۳۵ درصد حوادث مربوط به این عوامل است.

او تاکید کرد: دومین عامل حوادث ناشی از کار مربوط به سقوط از ارتفاع و عدم رعایت الزامات کار در ارتفاع می‌باشد و سومین عامل مربوط به بی نظمی در محیط کار است.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
آخرین اخبار