ترامپ به کلاهبرداری متهم شد

قاضی ایالت نیویورک حکم داد که رئیس جمهور سابق آمریکا و پسرانش برای سال‌ها در حین بنا کردن امپراتوری املاک و مستغلاتش مرتکب کلاهبرداری شده‌اند.

لتیتیا جیمز، قاضی ایالت نیویورک  با ارائه یک دادخواست، ترامپ و ۲ پسرش به نام‌های دونالد جونیور و اریک را متهم کرده است که به صورت غیرواقعی ارزش دارایی‌های شرکت خانوادگی خود را در سپتامبر ۲۰۲۲ برای دریافت وام‌های بانکی با شرایط بهتر، بین ۲.۲۳ تا ۳.۶ میلیارد دلار بیشتر از ارزش واقعی آن‌ها اعلام کرده‌اند.

به گزارش خبرگزاری رویترز،  قاضی آرتور انگورون از ایالت نیویورک بر اساس مستندات ارائه شده در دادخواست دادستان این پرونده، به این نتیجه رسیده است که دونالد ترامپ و کسب و کار خانوادگی او به طور متقلبانه ارزش دارایی‌های این شرکت خانوادگی‌شان را بیشتر از واقعیت اعلام کرده‌اند که اثبات این موضوع می‌تواند به شدت توانایی رئیس جمهور پیشین ایالات متحده برای انجام تجارت در این ایالت را مختل کند.

این قاضی توضیح داد که چگونه ترامپ و پسرانش دارایی‌های این شرکت خانوادگی را به نحوی ارزش‌گذاری کردند که ارزش خالص آن را متناسب با نیاز‌های تجاری خود، به دروغ افزایش دادند. قاضی همچنین تقاضای وکلای متهمان برای رد کردن این پرونده را به دلیل ارائه استدلال‌های حقوقی «مضحک» و دامن زدن به رفتار «تجاوزکارانه» موکلان خود، نپذیرفت.

از سوی دیگر، کریستوفر کیس وکیل ترامپ با انتشار بیانیه‌ای اعلام کرد: تصمیم ظالمانه امروز دادگاه ایالتی نیویورک کاملاً با حقایق و قوانین حاکم در تناقض است و موکلان من به دنبال همه راه‌حل‌های تجدیدنظر در دسترس برای اصلاح این تخلف قضایی خواهند بود.

رئیس جمهور سابق آمریکا هم‌اکنون در جریان چهار پرونده کیفری با ۹۱ مورد اتهام جرم مواجه است که به گفته خودش می‌تواند تا ۵۶۰ سال زندان برای او همراه داشته باشد.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
نظرات کاربران
انتشار یافته: ۸
در انتظار بررسی: ۰
Iran (Islamic Republic of)
کامبیز
۱۹:۴۷ ۰۵ مهر ۱۴۰۲
ترامپ تو حتما در آتش جهنم خواهی سوخت و جیغ خواهی زد
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۳:۳۷ ۰۵ مهر ۱۴۰۲
چرا بعد از ریاست جمهوریش یادشون افتاده که طرف کلا بردار بوده
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۶:۳۶ ۰۵ مهر ۱۴۰۲
درست مثل دولت قبلی ما که دست مردم را گذاشت تو پوست گردو اونم تو بورس کلاه برداری در روز روشن وهنوز هم محاکمه نشده
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۲:۱۹ ۰۵ مهر ۱۴۰۲
ترامپ کثیف ابن ملجم زمان آماده باش یک روز به گور میفرستیم تورا نامرد قاتل بهترین مرد در جهان اما به نامردی
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۱:۳۶ ۰۵ مهر ۱۴۰۲
جالب نیست ترامپ کلاهبردار بوده ، از زیر ملیاردها دلار مالیات فرار کرده ، زنباره بوده اونم باشکایت شکات ، و.... آخرم شاید بشه رئیس جمهور خخخخ
میگم اونوقت این رئیس جمهور با اینهمه دسته گل به آب دادن چطور میخواد از فرار مالیاتی و.... جلوگیری کنه ؟!
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۰۹:۳۲ ۰۵ مهر ۱۴۰۲
بنظر میاد ریس جمهور بعدی آمریکاست میشه این ملعون و البته تنها امید سهامداران و مالباختگان بورس و بازار سرمایه هم هست چون اگه بیاد سهام ها رشد میکنن
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۰۸:۳۴ ۰۵ مهر ۱۴۰۲
حسن روحانی چرا محاکمه نمیشه
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۰۸:۵۹ ۰۵ مهر ۱۴۰۲
چون رئیس جمهور بوده
آخرین اخبار