شبکه تلویزیونی «NBC4» آمریکا:

شبکه‌های اجتماعی افسردگی نوجوانان آمریکایی را افزایش داده است+ فیلم

شبکه تلویزیونی «NBC4» آمریکا در گزارشی عنوان کرد نوجوانان آمریکایی به علت استفاده زیاد از شبکه‌های مجازی دچار مشکلات روانی جدی می‌شوند. 

شبکه تلویزیونی ان بی سی ۴ آمریکا در گزارشی به تحلیل تاثیرات منفی استفاده از شبکه‌های اجتماعی بر سلامت نوجوانان پرداخت. در این گزارش تاکید شد نوجوانان آمریکایی به علت استفاده زیاد از شبکه‌های مجازی و فضای اینترنت، دچار مشکلات روانی جدی می‌شوند.

در مقایسه با یک دهه پیش، شمار بیشتری از نوجوانان افسردگی دارند. نتایج بررسی‌های جدید سازمان نظارت بر سلامت در آمریکا نشان می‌دهد رسانه‌های اجتماعی احتمالاً در بحران سلامت روان نوجوانان، نقش اساسی ایفا می‌کنند. پزشکان شیوه‌هایی را ارائه کرده اند که والدین با استفاده از آن‌ها می‌توانند میزان استفاده نوجوانان از شبکه‌های اجتماعی را کنترل کنند. این شیوه‌ها بر بهره گیری از اقدامات کوچکی در خانه متمرکز است.

کارشناسان سلامت عمومی درباره خطرات بالقوه استفاده از شبکه‌های اجتماعی بر سلامت روان نوجوانان هشدار جدی داده اند. نتایج بررسی‌های مرکز تحقیقاتی پیو نشان می‌دهد تقریبا همه نوجوانان آمریکایی برای برقراری ارتباط با همسالان خود هر روز از اینترنت استفاده می‌کنند و نیمی از آن‌ها تقریباً به صورت مستمر و دائمی اینگونه هستند. در عین حال، از هر پنج دختر نوجوان آمریکایی، تقریباً سه دختر آنقدر احساس غمگینی یا ناامیدی دارند که نمی‌توانند در فعالیت‌های روزانه شرکت کنند. به استناد آمار مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری ها، این آمار بالاترین آمار ابتلای نوجوانان به چنین عوارضی در یک دهه گذشته است.

دکتر اسکات کراکوور،  روانشناس آمریکایی در این خصوص می گوید: وقتی فردی از اینترنت استفاده می‌کند جذب دنیایی دیگر می‌شود. چنین فردی آنقدر در این فضا غرق می‌شود که از واقعیت دور می‌شود. استفاده مستمر از تلفن همراه آنقدر اعتیاد آور است که فرد نمی‌تواند بدون آن زندگی کند.

دکتر اسکات کراکوور، روانشناسی است که در نیویورک فعالیت می‌کند. به گفته وی، برخی از نوجوانان روزانه بین شش تا هشت ساعت سرشان در گوشی است که بخش اعظم آن در شبکه‌های اجتماعی است. خبر خوب این است که به استناد آمار انجمن روانشناسی آمریکا، نوجوانانی که میزان استفاده از شبکه‌های اجتماعی خود را در مدت چند هفته به نصف کاهش دهند، درباره وزن و ظاهر کلی خود احساس بهتری پیدا می‌کنند.

وجود برنامه‌هایی که میزان و نحوه استفاده از شبکه‌های اجتماعی را کنترل می‌کند، می‌تواند به والدین کمک کند تا عادت‌های سالمی برای فرزندانشان بوجود بیاورند. سیستم عامل اندروید و آ یو اس، هر دو دارای گزینه‌های قوی برای والدین هستند که از آن می‌توانند استفاده کنند. اگر والدین نمی‌خواهند فرزندشان از برنامه خاصی استفاده کند می‌تواند وارد تنظیمات گوشی شوند و ساعت‌های مشخصی برای استفاده از این برنامه‌ها تنظیم کنند. خاموش کردن وای فای نیز گزینه دیگری در این مسیر است. راه مرسوم این است که در بخش آدرس‌های وای فای وارد تنظیماتی شوید که ازطریق آن می‌توانید برای استفاده از وای فای، زمان بندی‌هایی را مشخص کنید. به گفته دکتر کراکورو، محدود کردن زمان استفاده از اینترنت، می‌تواند نتایج خوبی داشته باشد.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
نظرات کاربران
انتشار یافته: ۳
در انتظار بررسی: ۰
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۴:۵۵ ۰۵ مهر ۱۴۰۲
چت = فرار از حقیقت
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۳:۲۱ ۰۵ مهر ۱۴۰۲
در آمریکا یک مُشت مهاجربرده هستند وهیچ قدرت بیان ودفاع ندارند نمی خاد نگران آنها باشید
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۲:۱۱ ۰۵ مهر ۱۴۰۲
عوضش تو کشور ما شبکه های اجتماعی باعث شادی و فرح نوجوانان شده
آخرین اخبار