پوشش بیمه حوادث برای مشترکین خانگی و تجاری گازطبیعی گلستان

مدیرعامل شرکت گاز گلستان از پوشش بیمه حوادث برای مشترکین خانگی و تجاری گازطبیعی خبر داد.

علی طالبی گفت: بر اساس قرارداد جدید منعقده با شرکت بیمه سرمد و در ادامه طرح بیمه مشترکین گازطبیعی، تمامی مشترکین خانگی- تجاری در کشور، در برابر حوادث ناشی از گاز تا پایان سال ۱۴۰۲ بیمه شدند.

طالبی گفت: با توجه به مندرجات قرارداد منعقده، حق بیمه مشترکین به ازای هر واحد مسکونی شهری، ماهیانه ۳۰۰۰ ریال و هر واحد مسکونی روستایی ماهیانه ۱۵۰۰ ریال بر مبنای قانون بودجه عنوان شده که این مبلغ در قبوض گاز مشترکین محاسبه می‌شود.

وی همچنین در خصوص بیمه مشترکین تجاری گفت: در همین ارتباط، برای هر واحد مشترک تجاری شهری نیز ماهیانه ۲۰ هزار ریال و هر واحد مشترک تجاری روستایی هم، ماهیانه ۱۰ هزار ریال محاسبه می‌شود.

طالبی در ادامه با تشریح روند پرداخت غرامت، افزود: پرداخت غرامت به مشترکین خانگی و تجاری اعم از شهری و روستایی، برای هر نفر در هر حادثه بابت فوت یک میلیارد و ۴۰۰ میلیون ریال و همچنین بابت نقص عضو و از کارافتادگی دائم و جبران هزینه‌های پزشکی حداکثر تا مبلغ ۴ میلیارد ریال است.

مدیرعامل شرکت گاز استان گلستان گفت: پس از اعلام حادثه و بررسی و ارزیابی کارشناسان، شرکت بیمه سرمد به عنوان بیمه‌گر، اقدام به پرداخت هزینه‌های مربوطه می‌کند که مبلغ غرامت در خسارت‌های فوتی، در وجه وراث قانونی متوفی و در خسارت‌های پزشکی و نقص عضو، در وجه مصدوم و یا سرپرست قانونی پرداخت خواهد شد.

وی افزود: کلیه مشترکین خانگی تجاری گاز طبیعی حادثه دیده ناشی از نشت گاز در استان، بلافاصله پس از حادثه جهت معرفی به بیمه طرف قرارداد به اداره گاز شهر محل خود و سپس به همراه مدارک اعلامی به شعبه‌های منتخب در استان به منظور تشکیل پرونده مراجعه کنند، لازم به ذکر است کلیه حادثه دیدگان از ابتدای سال جاری تاکنون نیز سریعاً ضمن اخذ معرفی نامه از اداره گاز محل سکونت خود، جهت تشکیل پرونده به بیمه سرمد مراجعه کنند.

طالبی از هموطنان درخواست کرد تا با صرفه‌جویی و مدیریت در مصرف گاز طبیعی و رعایت همه‌جانبه مباحث ایمنی، ضمن صیانت از این ثروت عظیم خدادادی، از جان و مال خود نیز مراقبت کنند.

برچسب ها: شرکت گاز ، حوادث
اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
آخرین اخبار