برگزاری بیست و هشتمین کنگره سراسری قرآن سمپاد در یزد

رئیس اداره استعداد‌های درخشان و دانش‌پژوهان جوان استان یزد از برگزاری بیست و هشتمین کنگره سراسری قرآن کریم مدارس سمپاد به میزبانی استان یزد خبر داد.

حسین دهقان رئیس اداره استعداد‌های درخشان و دانش‌پژوهان جوان استان یزد از برگزاری بیست و هشتمین کنگره سراسری قرآن کریم مدارس استعداد‌های درخشان به میزبانی این استان خبر داد و گفت: این کنگره هفت الی ۱۴ مهر با حضوردانش آموزان سراسر کشور در استان یزد برگزار می‌شود.

او با اشاره به اینکه دانش‌آموزان در چهار مرحله مدرسه‌ای، استانی، قطبی و کشوری به رقابت با یکدیگر می‌پردازند اظهار کرد: این مسابقات در چهار رشته حفظ، حفظ ویژه، قرائت و مفاهیم و در دو گروه دختران و پسران برگزار می‌شود.

رئیس اداره استعداد‌های درخشان و دانش‌پژوهان جوان استان یزد ادامه داد: مسابقات رشته مفاهیم در محور‌های «خودباوری» و «تمدن‌سازی» در چالش‌های سه‌گانه خودباختگی، انفعال و نا امیدی در دو حوزه محتوایی و هنری و پنج قالب ساخت کلیپ، نماهنگ، تهیه پادکست (پاد پخش)، پاورپوینت (پرده‌نگار)، نمایش رادیویی و اینفوگراف (اطلاع‌نگاشت) انجام می‌شود. 
دهقان گفت: دانش‌آموزان در مراحل مذکور به رقابت با یکدیگر پرداخته و ۸۰۰ نفر توانستند به مرحله کشوری راه یابند که از این تعداد ۴۰۰ نفر در گروه دختران و ۴۰۰ نفر در گروه پسران در مرحله کشوری مسابقات به میزبانی یزد حضور داشته و به رقابت با یکدیگر می‌پردازند. 

مسئول اجرایی بیست و هشتمین کنگره سراسری قرآن کریم مدارس استعداد‌های درخشان با اشاره به اینکه استان یزد با همکاری استان‌های دیگر این مسابقات را داوری می‌کند، بسترسازی مناسب برای انس بیشتر دانش‌آموزان و افزایش علاقه‌مندی به قرآن کریم، توسعه و ترویج قرائت، حفظ، تفسیر، تدبر، فهم و بهره‌گیری از دستورات قرآن کریم در زندگی، بهره‌مندی از معارف قرآنی برای اعتلای اخلاق، ایمان و بصیرت دینی دانش‌آموزان و تقویت و توسعه محافل معنوی و قرآنی در بین آن‌ها را از اهداف برگزاری این کنگره برشمرد.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
آخرین اخبار