بررسی آخرین وضعیت رودخانه چالوس پیش از بارش‌های پاییزی

آخرین وضعیت ساماندهی رودخانه چالوس و اقدامات انجام شده برای کم‌خطرسازی نقاط حادثه‌خیز این رودخانه مورد بررسی قرار گرفت.

روابط عمومی شرکت آب منطقه‌ای مازندران اعلام کرد: اقدامات انجام شده پیرامون ساماندهی نقاط سیل‌زده رودخانه چالوس در طغیان مرداد ۱۴۰۱، روز سه‌شنبه -۴ مهر- در جلسه‌ای با حضور حیدر داوودیان و سرپرست فرمانداری چالوس بررسی و الزامات پیشگیری از خسارات طغیان احتمالی این رودخانه در ماه‌های پیش رو تبیین شد.

داوودیان در این جلسه که در فرمانداری چالوس برگزار شد، ضمن تشریح برخی اقدامات انجام شده از زمان وقوع سیل ویرانگر واسپول تا کنون برای برداشت مصالح رودخانه‌ای به جا مانده از سیل و ایمن‌سازی نقاط بحرانی ایجاد شده در برخی نقاط رودخانه، برنامه‌های این دستگاه برای انجام اقدامات ضروری و فوری پیش از وقوع سیل‌های احتمالی در ماه‌های پیش رو را نیز بیان کرد.

در این جلسه همچنین با توجه به انتخاب و استقرار پیمانکار برای ساماندهی رودخانه چالوس، انجام اقدامات مرتبط با ساماندهی و ایمن‌سازی رودخانه اولویت‌بندی شد.

داوودیان در حاشیه این جلسه با تعدادی از اهالی روستا‌های اطراف رودخانه چالوس نیز درباره مسائل و مشکلات‌شان دیدار و گفتگو کرد. بازدید از پروژه دیواره حفاظتی کورکورسر علیا در شهرستان نوشهر نیز بخشی از برنامه سفر یک روزه مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای مازندران به نوشهر و چالوس بود.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
آخرین اخبار