بازدید از کاخ موزه سعدآباد در روز گردشگری رایگان شد

وزیر میراث‌فرهنگی گفت: بازدید از کاخ موزه سعدآباد امروز چهارشنبه ۵ مهرماه همزمان با روز جهانی گردشگری رایگان است.

رادیو دارای ظرفیت‌های مهمی است که می‌تواند در معرفی جاذبه‌های گردشگری نقش مهمی را ایفا می‌کند، به همین مناسبت برنامه‌های رادیو که به حوزه گردشگری اختصاص دارد، تقدیم حضور مخاطبان می‌شود.

«سعد آباد» یکی از برنامه‌های جدید رادیو تهران که در قالب مجله‌ای تاریخی با ساختار ترکیبی نمایشی به موضوعات مختلف در حوزه تاریخ؛ تاریخ معاصر، تاریخ پهلوی و تاریخ انقلاب اسلامی می‌پردازد. در بخش "ایران زمین" که یکی از بخش‌های سعدآباد است، پیگیر موضوعات مربوط به بنا‌ها و اشیا تاریخی می‌شود. این برنامه به تازگی آغاز شده و شنبه تا چهارشنبه ساعت ۱۴:۳۵ روی موج اف. ام ردیف ۹۴ مگاهرتز می‌رود. سید عزت‌الله ضرغامی وزیر میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی در گفتگویی اختصاصی با این برنامه گفت: اگرچه بازدید از کاخ موزه «سعدآباد» در روز گردشگری رایگان نیست، اما به خاطر این برنامه، گردشگران در این روز می‌توانند از این کاخ موزه به صورت رایگان بازدید کنند. 

سید عزت‌الله ضرغامی وزیر میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی در گفتگو با برنامه «سعدآباد» رادیو تهران اعلام کرد: اگرچه بازدید از کاخ موزه «سعدآباد» در روز گردشگری رایگان نیست، اما به خاطر این برنامه، گردشگران امروز چهارشنبه ۵ مهرماه می‌توانند از این کاخ موزه به صورت رایگان بازدید کنند.

معرفی روستا‌های اطراف تهران

شبکه رادیویی تهران با توجه به استانی بودن آن و نیاز و تکلیفِ پرداختن به ظرفیت‌های استان تهران ویژه برنامه‌های متعدد را در این راستا تهیه و پخش می‌کند. یکی از این برنامه‌ها مستند روایی "روستا گرد" است، برنامه ایی که به معرفی روستا‌های اطراف تهران اختصاص یافته است.
آشنایی با جاذبه‌های دیدنی و گردشگری شهر تهران در «شمس العماره»
مخاطبان و علاقه‌مندان به جاذبه‌های دیدنی و گردشگری شهر تهران می‌توانند با برنامه جدید «شمس العماره» رادیو تهران که پنجشنبه و جمعه‌ها از ساعت ۱۷ تا ۲۰ روی آنتن می‌رود همراه شوند. «تهران من» هم امروز به مناسبت روز گردشگری از ساعت ۱۷ با این موضوع مخاطبانش را همراهی می‌کند.

«هفته‌های ایرانی» هر هفته به یک استان سفر می‌کند 

ارتباط مستقیم رادیو ایران در «هفته‌های ایرانی» با مردم در شهر و روستا‌های مختلف ایران و آشنایی با جاذبه‌های گردشگری، سنت‌های رایج در شهرستان‌ها و معرفی ظرفیت‌های اقتصادی و فرهنگی آن استان از مهم‌ترین رسالت‌های این برنامه است. این هفته پنجشنبه و جمعه رادیو ایران به کردستان می‌رود.

سفر مسابقه استعدادیابی «یک دو صدا» به استان قزوین

مسابقه استعدادیابی «یک دو صدا» رادیو ایران با هدف شناسایی استعداد‌های گویندگی، اجرای رادیویی و بازیگری به استان قزوین سفر می‌کند. برنامه سازان برنامه «یک دو صدا» از صبح تا شب از دوستان قزوینی تست صدا می‌گیرند. مسابقه «یک دو صدا» از هفته اول مهر از رادیو ایران و رادیو قزوین پخش می‌شود.

رادیو جوان و «جوونی که شما باشی»

برنامه «جوونی که شما باشی» به صورت هفتگی در روز‌های جمعه پخش می‌شود و این مستند، تلاش می‌کند تا زندگی در شهر‌ها و روستا‌های ایران را به تصویر بکشد و برخی از جنبه‌های مختلف آن را معرفی کند و به گفتگو با اهالی محل، جوانان و مردم عادی می‌پردازد. همچنین، با نخبگان و کارآفرینان محلی نیز مصاحبه می‌شود تا ایده‌ها و تجربیات آنان به اشتراک گذاشته شود. علاوه بر این، در این مستند اماکن گردشگری و تفرجگاه‌های زیبا نیز معرفی می‌شوند. همچنین با استفاده از توصیفات، به جاذبه‌های منحصر به فرد ایران می‌پردازد. با شنیدن این مستند، شنوندگان فرصتی خواهند داشت تا با زندگی در شهر‌ها و روستا‌های ایران در تمام زوایای آن آشنا شوند.

رادیو فرهنگ و ایرانگرد

«ایرانگرد» مسابقه‌ای هیجان انگیز رادیو فرهنگ که سوال‌ها در این برنامه بر اساس مناطق ایران طراحی شده، ۵ منطقه؛ شمال، جنوب، شرق، غرب و مرکز و درباره گردشگری، مشاهیر، کتاب، پوشش، غذا، تاریخ، موسیقی و سینما از شرکت کننده سوال پرسیده می‌شود. این برنامه پنجشنبه و جمعه ساعت۲۰:۳۰ روی آنتن می‌رود.

برنامه «سرزمین من» نیز از گروه تاریخ و اندیشه شنبه تا پنجشنبه ساعت۱۳ در سه بخش به معرفی دیدنی‌های کشور، معماری مساجد و گشت و گذاری در موزه‌های ایران اختصاص دارد.

برنامه «جوانه ها» که چهارشنبه‌ها ساعت۱۲:۳۰ روی آنتن می‌رود در بخش «گردشگری» به معرفی دیدنی‌های ایران اختصاص یافته است. همچنین «علی جویا» در بخش «آبادی» برنامه صبحگاهی «صبح به وقت فرهنگ» که از ساعت ۶:۱۰ پخش می‌شود به معرفی روستا‌های ایران می‌پردازد. «مستند فرهنگ» دوشنبه‌ها با عنوان «سرزمین مادری» ساعت۱۴:۳۰ با گشتی در ایران سرسبز پخش می‌شود.

رادیو پیام و پیام‌های گردشگری

«پیام گردشگری» به مدت ۲ دقیقه به موضوع معرفی مکان‌های دیدنی، جاذبه‌های گردشگری و بوم گردی ایران، صنایع دستی و به آثار تاریخی می‌پردازد.

رادیو ورزش و ایران خاک دلیران

برنامه «ایران خاک دلیران» با موضوع گردشگری و روستاگردی، هر روز به جز جمعه‌ها، ساعت ۸:۳۰ صبح به مدت ۳۰ دقیقه شنیده می‌شود. این برنامه هر روز به یک روستا یا شهرستان می‌پردازد و اقدامات ورزشی و سرانه ورزشی آن روستا و اینکه چه کار‌های ورزشی و یا چه ورزشکار‌هایی دارد را بررسی می‌کند. اینکه چه اقدامات ورزشی در آن روستا صورت گرفته و کدام ورزشگاه‌ها افتتاح شدند از مهمترین اهداف این برنامه است.

برنامه‌های گردشگری رادیو اقتصاد

برنامه مفرح عصرگاهی «گذر بازار» با ایجاد فضایی سرگرم کننده، به طرح موضوع‌های اجتماعی و اقتصادی نیز می‌پردازد و آقای سبط انصاری در گفتگویی کوتاه جذابیت‌های گردشگری ایران را بر می‌شمردند و در بخش بازار گردشگری به کارشناسی آقای شادلو اقتصاد حوزه گردشگری مورد بررسی قرار می‌گیرد. این برنامه شنبه تا چهارشنبه ساعت ۱۷ تا ۱۹ از رادیو اقتصاد پخش می‌شود.

در برنامه «مسابقه بیست» که نکات آموزشی برای بهینه سازی زندگی اقتصادی اصلاح الگو‌های رفتاری مردم و سبک زندگی صحیح اقتصادی ارائه می‌دهد، یک آیتم نمایشی در قالب گپ و گفت یک راهنمای تور و یک گردشگر سوغات مناطق مختلف ایران معرفی می‌شود این برنامه شنبه تا پنج شنبه ساعت ۲۰ از رادیو اقتصاد پخش می‌شود.

برنامه «نشان آبادی» نیز به ارائه راهکار‌های توسعه روستایی و توانمندی‌های اقتصادی روستائیان می‌پردازد و ضمن معرفی کارآفرینان برتر روستایی پیشنهادات عملی برای جلوگیری از مهاجرت به شهر‌ها را ارائه می‌دهد. این برنامه پنج شنبه‌ها ساعت ۱۴ از رادیو اقتصاد پخش می‌شود.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
آخرین اخبار