بهره برداری از معدن طلای قلقله سقز نیازمند ۲۵۰۰ میلیارد تومان اعتبار

مدیر کل صنعت، معدن و تجارت کردستان گفت: بهره برداری از معدن طلای قلقله سقز به عنوان یکی از پروژه‌های پیشران استان، نیازمند سرمایه گذاری ۲ هزار و ۵۰۰ میلیارد تومانی است.

بختیار خلیقی در کارگروه رفع مشکلات معدن طلای قلقله سقز (شرکت توسعه معادن طلا کردستان)، گفت: عملیات اجرایی پروژه شرکت توسعه طلای کردستان در سقز در تیر ماه سال ۱۴۰۱ حسب دستور استاندار آغاز شد.

وی با بیان اینکه در آینده نزدیک از این پروژه بازدید به عمل می‌اید، اظهار کرد: کارگروهی جهت شناسایی و رفع مشکلات پیش روی اجرای این پروژه تشکیل شده تا پس از بررسی مشکلات، در خصوص رفع آن‌ها تصمیم گیری شود.

مدیرکل صنعت، معدن و تجارت کردستان به سرمایه گذاری شرکت شستا در این پروژه اشاره کرد و افزود: برای ساخت کارخانه و معدن قلقله سقز انتظار می‌رود دستگاه‌های مربوطه همکاری لازم را داشته باشند.

خلیقی ادامه داد: همچنین انتظار می‌رود شرکت شستا برای سرمایه‌گذاری در پروژه‌های تولیدی، صنعتی و معدنی در دیگر شهرستان‌ها ورود کرده، تا شاهد توسعه و تحول در استان باشیم.

وی با بیان اینکه معدن طلای قلقله سقز یکی از پروژه‌های پیشران استان محسوب می‌شود، یادآور شد: هزار و ۲۰۰ میلیارد تومان قرارداد اولیه اجرای این طرح است و در مجموع بیش از ۲ هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان تا پایان سرمایه‌گذاری نیاز است.

مدیرکل صنعت، معدن و تجارت کردستان بیان کرد: کارخانه در ۱۵ کیلومتری محور سقز - بانه قرار دارد و ۲۲ کیلومتر از معدن فاصله دارد ظرفیت کارخانه در حال حاضر ۵۰۰ هزار تن در سال است و انتظار می‌رود راه دسترسی معادن که ۶ و نیم کیلومتر است فراهم شود و دستگاه‌های اجرایی از جمله محیط زیست و منابع طبیعی حمایت‌های لازم را در این زمینه داشته باشند.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
آخرین اخبار