رونمایی رسمی از قرارداد عجیب بازیکن استقلال/ آقای خطیر! دور زدن قانون را بلد نیستید؟

صحبت‌های هافبک تیم فوتبال استقلال درباره رقم قراردادش نشان می‌دهد آنطور که سرپرست باشگاه ادعا می‌کند، ارقام ثبت شده قرارداد آبی‌پوشان واقعی نیست.

برخی از بازیکنان تیم فوتبال استقلال شب گذشته با حضور در ساختمان باشگاه ۱۰ درصد از قرارداد فصل جاری خود را به صورت چک دریافت کردند. در این میان اتفاق جالبی رخ داد و سعید مهری، هافبک استقلال گفت که قراردادش ۱۶۰ میلیون تومان ثبت شده است.

مهری در جمع خبرنگاران گفت: «تن‌ها کاری که برای خودم و استقلال می‌توانستم انجام دهم همین کار بود (اشاره به رعایت سقف قرارداد) و قراردادم را با مبلغ ۱۶۰ میلیون تومان ثبت کردم. آنقدر مشکل دارم که نمی‌دانم درباره قراردادم سال قبلم صحبت کنم یا امسال. قراردادم ۱۶۰ میلیون تومان ثبت شده، ولی نمی‌دانم چه راهکاری دارند. مبلغ قراردادم همین است و نمی‌دانم یقه چه کسی را بگیرم. یک نفر بگوید من چه کار کنم. من فعلا هر دریافتی که بگیرم جزو مطالباتم سال قبلم محسوب می‌شود. امیدوارم برای قرارداد جدید راهکاری بگذارند، چون قوانینی گذاشته‌اند که نمی‌توان کاری کرد.»

اظهارات هافبک استقلال به خوبی نشان می‌دهد که آنقدر هم سرپرست باشگاه استقلال مدعی است، این باشگاه ارقام واقعی را ثبت نکرده است. شاید روی کاغذ همه چیز قانونی به نظر برسد، ولی کدام عقل سلیمی باور می‌کند رقم قرارداد بازیکن حرفه‌ای در حد استقلال ۱۶۰ میلیون تومان باشد؟ اگر میانگین حقوق یک ماه کارمندی در باشگاه استقلال ۱۳ میلیون و پانصد هزار تومان هم باشد در طول یک سال بیشتر از مهری دریافتی خواهد داشت!

در واقع اگر قرار باشد باشگاه استقلال مرتکب تخلفی نشود باید ۱۶۰ میلیون تومان برای یک فصل به مهری پرداخت کند؛ اتفاقی خنده‌دار که شاید فقط مدیران استقلال بتوانند آن را انجام دهند!

مدیران استقلال در این شرایط باید خارج از چارچوب قرارداد به مهری پولی بدهند که اگر چنین کاری صورت گیرد، تخلف محسوب می‌شود. حتی در صورتی که مطالبات فصل گذشته مهری جزو پرداختی‌های امسال او باشد، باز هم معنی ندارد قرارداد فصل جاری ۱۶۰ میلیون تومان در حد بازیکن آماتور یا حتی پایین‌تر از آماتور ثبت شود.

علی خطیر، سرپرست باشگاه استقلال چندی پیش گفته بود «تن‌ها باشگاهی که قراردادهایش واقعی است، استقلال است». او همچنین گفته بود «بلد نیست قانون سقف قرارداد را دور بزند». اکنون این پرسش پیش می‌آید که نام کاری که باشگاه استقلال در ثبت قرارداد سعید مهری با مبلغ ۱۶۰ میلیون تومان انجام داده، چیست؟ آیا رقم قرارداد مهری هم واقعی است؟

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
نظرات کاربران
انتشار یافته: ۲
در انتظار بررسی: ۰
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۴:۲۵ ۰۵ مهر ۱۴۰۲
اندازه یه کارگر حقوق میگیره؟!؟!!!؟؟!؟؟ععععععجججججبببببب
Iran (Islamic Republic of)
چوپان دروغگو
۱۳:۵۱ ۰۵ مهر ۱۴۰۲
خنده دارتر از این قرارداد سیدحسین حسینی و یامگا و... هستش که کدوم عقل سالمی قبول میکنه اینها با 15 میلیارد قرارداد بستن ؟!
آخرین اخبار