وزیر اقتصاد در حاشیه جلسه هیئت دولت؛

واردات خودرو در نیمه دوم سال سریع‌تر انجام می‌شود

خاندوزی گفت: چشم انداز نیمه دوم سال این است که واردات خودرو با سرعت خیلی بیشتری رخ خواهد داد.

احسان خاندوزی، وزیر امور اقتصادی و دارایی در حاشیه نشست هیئت دولت در جمع خبرنگاران با اشاره به نشست سالانه بانک توسعه زیرساخت آسیایی و کارشکنی‌ها درباره حضور ایران در این نشست، اظهار کرد: مقرر شد که در سفر معاون رئیس بانک به ایران مستندات پروژه‌ای که برای استفاده از ظرفیت بانک توسعه زیرساخت آسیایی آماده است، به وی ارائه شود.

وزیر اقتصاد با اشاره به اینکه بیش از صد کشور دنیا در این بانک عضو هستند، اضافه کرد: در نشست سالانه این بانک دیدگاه‌های ایران از سوی وزیر اقتصاد به عنوان نماینده جمهوری اسلامی ایران ارائه شد و فرصتی برای مذاکرات دو جانبه با مقامات کشور‌های اندوزی، عراق و هند درباره موضوعات دو جانبه و همکاری‌های اقتصادی به وجود آمد.

خاندوزی افزود: پس از سال‌ها وزرای اقتصاد ایران و مصر دیدار کردند و استقبال بسیار گرمی از سوی وزیر مالیه مصر صورت گرفت، تقریبا با تمام پیشنهادات اقتصادی برای احیای روابط اقتصادی موافقت و کمیته مشترکی بین وزرات اقتصاد ایران و وزارت مالیه مصر برای پیگیری پروژه‌های مشترک تشکیل شد.

وی درباره واردات خودرو گفت: اجرای کند آیین نامه واردات خودرو در ۶ ماهه اول امسال چند دلیل داشته است.

وزیر اقتصاد ادامه داد: یک بخش آن ناشی از این است که اولویت‌های سرمایه گذاری و تولیدی برای اینکه ارز به آن‌ها تخصیص داده شود، برای بخشی از بخش‌ها و صنایع اولویت‌های پیشتری مطرح شده بود که بعد از آن نوبت به تخصیص ارز به حوزه خودرو در نظر گرفته می‌شد البته ابلاغ خود آیین نامه و مراحل اجرای آن توسط استاندارد و دستگاه‌های مرتبط با واردات خودرو هم زمان زیادی مصروف خود کرد.

وی افزود: چشم انداز نیمه دوم سال این است که با سرعت خیلی بیشتری این اتفاق رخ دهد.

خاندوزی در پاسخ به سوالی درباره خروج سیمان از بورس کالا گفت: با توجه به اینکه مسئله بورس کالا به عنوان بستر شفاف نظام توزیع کالا‌های اساسی یا کالا‌های پایه انجام می‌شود و جزو دستاورد‌هایی است که ما در پایان دهه‌های ۸۰ و ۹۰ نسبت به عبور از مسیر پر از رانت و فسادی که پیش از آن وجود داشت به نظام بورس کالا منتقل شدیم، دولت فعلا هیچ تصمیمی در این زمینه ندارد.

وزیر اقتصاد بیان کرد: ما به عنوان وزارت اقتصاد مطلع هستیم وزارت صمت و بسیاری از دستگاه‌های اقتصادی هم مدافع این هستند که اگر رویه موجود نیاز به اصلاحی دارد در چارچوب بورس کالا اصلاحات صورت گیرد.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
نظرات کاربران
انتشار یافته: ۳
در انتظار بررسی: ۰
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۴:۵۷ ۰۵ مهر ۱۴۰۲
راست میگه از ماهی دو دستگاه میرسه به ماهی جهار دستگاه
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۳:۵۲ ۰۵ مهر ۱۴۰۲
کشورهای اطراف ما همه دارن پیشرفت میکنند اینها تازه فکر واردات خودرو دست دومند
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۳:۳۶ ۰۵ مهر ۱۴۰۲
شما نمیخواد خودرو وارد کنید و دلالی کنید اجازه بدین خود مردم وارد کنن
آخرین اخبار