در آستانه هفته وحدت؛

کردستان غرق در سرور میلاد پیامبر اسلام/ نوزدهمین یادواره شمس قریشی برگزار می شود

همزمان با آغاز هفته وحدت بزرگترین مراسم مولودی خوانی کشور یادواره عارف نامی کرد سیدبهاءالدین شمس قریشی امروز در مسجد جامع سنندج برگزار می‌شود.

 سرپرست حوزه هنری استان کردستان اظهار داشت: ماه ربیع در کردستان از جایگاه ویژه‌ای برخوردار است و در این ماه نوای عرفانی دف عجین شده با سروده‌های نشأت گرفته از اخلاص و باور شاعران و عارفان کُرد، در منازل، مساجد و تکایای استان مولود رحمه للعالمین را به جشن نشسته و ندای "یا مصطفی" و "یا نبی" به شکرانه وجود حضرتش درکوی و بم گوش‌ها و دل‌ها را نوازش می‌کند.

افشین آزادی گفت: در چند سال اخیر بواسطه بیماری کرونا هرچند به ناچار از برگزاری باشکوه و عمومی این یادواره محروم بودیم و صرفا از طریق پخش مستقیم در شبکه استانی صدا وسیما این مراسم را به خانه‌ها بردیم خوشبختانه باردیگر امکان برگزاری این یادواره با حضور مردمان عاشق و مریدان نبوت در صحن جدید مسجد جامع فراهم گردیده است .

وی در ادامه گفت: با عنایت خداوند متعال و حضور پرشور مردم متدین استان چهارشنبه ۵ مهر ماه ۱۴۰۲ همزمان با شب میلاد حضرت محمد (ص) در بین اهل سنت با حضور دف نوازان و مولودی خوانان برجسته استان و حضور هنرمند برجسته کشوری پیام عزیزی اغاز هفته وحدت را با مراسم نوزدهمین یادواره خالق مولودنامه و معراجنامه سید بهاء الدین شمس قریشی به جشن می‌نشینیم.

وی با دعوت از تمامی مردم کردستان برای حضور در این مراسم بزرگ و معنوی گفت: از ساعت ۱۹:۳۰ چهارشنبه ۵ مهر تا پاسی از شب مراسم مولودی خوانی و یادواره شمس قریشی برگزار می‌گردد و ورود برای تمام علاقه‌مندان همچون سنوات گذشته آزاد خواهد بود.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
آخرین اخبار