امضای تفاهم‌نامه همکاری میان دانشگاه‌های رازی کرمانشاه و قاسم‌الخضراء عراق

تفاهم‌نامه همکاری علمی، آموزشی، پژوهشی و فرهنگی میان دانشگاه‌های رازی کرمانشاه و قاسم‌الخضراء عراق به امضاء رسید.

محمدنبی احمدی رئیس دانشگاه رازی در نشست مشترک با هیات عالی رتبه دانشگاه قاسم الخضراء عراق، گفت: دو ملت ایران و عراق همواره در طول تاریخ از پیوند‌های عمیق فرهنگی، دینی و مذهبی برخوردار بوده‌اند.

وی وحدت و اتحاد دو ملت ایران و عراق را مورد تأکید قرار داد و افزود: دشمنان همواره به دنبال ایجاد تفرقه میان مردمان این دو کشور هستند و باید مراقب دسیسه‌های تفرقه‌افکنانه استکبار باشیم.

 رئیس دانشگاه رازی کرمانشاه با تاکید بر لزوم تحکیم پیوند‌های علمی، آموزشی و پژوهشی میان دانشگاه رازی و قاسم‌الخضراء عراق، گفت: تبادل دانشجو، استاد و پژوهشگران و راه‌اندازی مجلات پژوهشی تخصصی به‌صورت مشترک، می‌تواند محور همکاری‌های این دو دانشگاه باشد.

وی تسهیل همکاری‌های طرفین در عرصه‌های مختلف فرهنگی، علمی، آموزشی و پژوهشی را مورد تأکید قرار داد و ابراز امیدواری کرد با انعقاد این تفاهم‌نامه‌های همکاری، بیش از پیش شاهد تقویت پیوند‌های دو دانشگاه رازی و قاسم‌الخضرا باشیم.

برای بازگشت دانشگاه رازی به فهرست دانشگاه‌های معتبر عراق تلاش می‌کنیم

حسن العوادی رئیس دانشگاه قاسم‌الخضراء عراق با اشاره به وجود ۱۰۰ دانشگاه دولتی و آزاد در عراق افزود: با وجود این تعداد زیاد، به دلیل قوانین و مقررات مربوط به پذیرش هر دانشگاه، تمامی دانشجویان نمی‌توانند وارد این دانشگاه‌ها شوند، به همین دلیل بخش زیادی از دانشجویان عراقی در کشور‌های مختلف جهان در حال تحصیل هستند.

وی با معرفی دانشگاه قاسم‌الخضراء گفت: در این دانشگاه هشت دانشکده داریم که دو دانشکده امور تربیتی و حقوق تازه تاسیس شده‌اند.

 رئیس دانشگاه قاسم‌الخضراء عراق بر تقویت همکاری‌های مشترک علمی و آموزشی با دانشگاه رازی در قالب انعقاد تفاهم‌نامه تأکید کرد و افزود: تمام تلاش خود را به کار می‌گیریم تا دانشگاه رازی به فهرست دانشگاه‌های معتبر کشور عراق برگردد و بار دیگر شاهد تحصیل دانشجویان عراقی در این دانشگاه باشیم.

شهاب مرادخانی مدیر امور بین الملل دانشگاه رازی تعمیق همکاری‌های مشترک به ویژه در امور علمی، آموزشی و فرهنگی میان دانشگاه‌های ایران و عراق را مورد تاکید قرار داد و افزود: همجواری و مسافت کوتاه استان کرمانشاه با عراق سبب شده دانشجویان عراقی رغبت بیشتری برای تحصیل در دانشگاه رازی داشته باشند.

وی دانشگاه رازی را قدیمی‌ترین، بزرگترین و معتبرترین دانشگاه غرب ایران دانست و اظهار داشت: به اذعان دانشجویان عراقی مشغول به تحصیل در این دانشگاه، دانشگاه رازی بهترین دانشگاه غرب ایران است و امیدواریم شاهد فصل جدیدی از همکاری‌های آموزشی و علمی با دانشگاه قاسم‌الخضراء باشیم .

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
آخرین اخبار