بازی‌های آسیایی هانگژو؛

صعود تیم ملی هندبال با تساوی برابر عربستان

تیم ملی هندبال کشورمان با تساوی برابر عربستان به مرحله بعدی بازی‌های آسیایی صعود کرد.

صبح امروز تیم ملی هندبال کشورمان به قضاوت کوبل داوری از چین در آخرین بازی مرحله مقدماتی بازی‌های آسیایی به مصاف تیم عربستان رفت و با تساوی در این دیدار و با تفاضل گل بهتر به دور بعدی صعود کرد.

نیمه نخست این دیدار پایاپای پیش رفت؛ اما ملی‌پوشان توانستند این نیمه را با یک اختلاف گل و نتیجه ۱۴-۱۵ برنده به رختکن بروند.

در نیمه دوم عربستان خوب شروع کرد و توانست در همان ابتدا سه اختلاف گل ایجاد کند تا نتیجه ۱۵-۱۸ شود. در ادامه ملی پوشان بازی را به تساوی کشاندند و تساوی نتیجه‌ای بود که تا تا دو دقیقه به پایان بازی دنبال می‌شد و عربستان هر چی زد نتوانست از سنگر قدرتمندی به نام محمد سیاوشی عبور کند تا نتیجه ۲۳-۲۳ روی تابلو ثبت شود.

با این نتیجه و به دلیل تفاضل گل بهتر نسبت به عربستان، تیم ملی هندبال کشورمان به مرحله بعدی صعود کرد.

بازی بعدی تیم ملی کشورمان در بازی‌های آسیایی هانگژو هفتم مهر برگزار می‌شود.

گفتنی است هندبال ایران تاکنون در شش دوره از بازی‌های آسیایی شرکت کرده که حاصل آن یک برنز و نقره است. مدال برنز بازی‌های آسیایی ۲۰۰۶ دوحه اولین مدال هندبال ایران در ادوار بازی‌های آسیایی بود. هندبالیست‌های ایران بعد از آن در گوانگژو خوش درخشیدند و به فینال مسابقات راه یافتند که در فینال مقابل کره شکست خوردند و به مدال نقره رسیدند.

ایران که پیش از این مقابل مغولستان با نتیجه ۱۶-۵۰ به برتری رسیده بود و مقابل ژاپن با امتیاز ۲۱-۳۳ مغلوب شده بود، درحالی راهی دور دوم رقابت‌ها شد که در صورت پیروزی احتمالی ژاپن مقابل مغولستان، چشم‌بادامی‌ها به‌عنوان سرگروه و ایران به‌عنوان تیم دوم گروه D به مرحله دوم صعود خواهند کرد.

مرحله یک‌چهارم نهایی در ۲ گروه چهارتیمی برگزار خواهد شد.

گفتنی است عربستان از رقبای جدی و سنتی هندبال ایران از گذشته تاکنون است. آخرین رویارویی دو تیم در جریان رقابت‌های قهرمانی مردان آسیا در دمام بود که تیم ایران با هدایت مانوئلبا نتیجه ۲۴ بر ۲۰ مقابل عربستان به پیروزی رسید. 

تیم ملی هندبال ایران در مرحله گروهی بازی‌های آسیایی در گروه D موسوم به گروه مرگ با ژاپن، عربستان و مغولستان هم‌گروه شد.

در هندبال مردان بازی‌های آسیایی ۱۳ تیم در چهار گروه به درحال رقابت هستند که از هر گروه، ۲ تیم از مرحله گروهی صعود خواهند کرد.

*گروه‌بندی سایر تیم‌ها به این شرح است:

گروه A: چین، کویت و تایلند
گروه B: قطر، کره جنوبی و هنگ‌کنگ
گروه C: بحرین، ازبکستان و قزاقستان

یونس آثاری، محمدمهدی بهنام‌نیا، افشین صادقی، میلاد قلندری، مجتبی حیدرپور، حسین جهانی، یاسین کبیریان‌جو، محمدرضا کاظمی، علی کوهزاد، شهاب صادق‌زاده، محمدرضا اورعی، علی رحیمی‌کازرونی، مهران رهنما، محمد سیاوشی، کیارش طاهری و رضا یادگاری ترکیب تیم ملی هندبال در بازی‌های آسیایی را تشکیل می‌دهد.

وسلین وویوویچ به‌عنوان سرمربی، حمید صادقی‌شاه‌نشین و شهداد مرتجی به‌عنوان مربی، علی بخشی به‌عنوان ماساژور و روح‌الله اکرمی‌نیا به‌عنوان سرپرست، اعضای کادرفنی تیم ملی هندبال در این بازی‌ها هستند.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
آخرین اخبار