انجام معاینه فنی خودرو‌ها در مقابل درب منازل در ۶ماهه دوم سال جاری

مدیرعامل شرکت ستاد معاینه فنی خودرو‌های تهران از انجام معاینه فنی در درب منازل در ۶ ماهه دوم سال جاری خبر داد.

شادی مالکی؛ مدیرعامل شرکت ستاد معاینه فنی خودرو‌های تهران در حاشیه برگزاری نخستین همایش ملی معاینه فنی خودرو با رویکرد ارتقای ایمنی و کاهش آلودگی هوا که صبح امروز در سالن آمفی تئاتر دانشگاه علوم ورزشی و تندرستی دانشگاه تهران برگزار شد، در جمع خبرنگاران اظهار کرد: امروز شاهد برگزاری نخستین همایش ملی معاینه فنی در کشور هستیم چرا که صنعت معاینه فنی در سال‌های اخیر روند رو به رشدی داشته است، به طوری که در گذشته ما در تأمین تجهیزات معاینه فنی در مراکز بودیم، ولی امروزه با توجه به رشد این صنعت در کشور ما به سمت کیفی سازی خدمات در حوزه معاینه فنی گام برداشته‌ایم.

وی تصریح کرد: نخستین همایش ملی معاینه فنی خودرو‌ها امروز در تالار آمفی تئاتر دانشگاه علوم ورزشی و تندرستی دانشگاه تهران به عنوان یکی از مراکز علمی معتبر در کشور برگزار می‌شود که این نشان از جایگاه صنعت معاینه فنی در کشور ما است.

مدیرعامل شرکت ستاد معاینه فنی خودرو‌های تهران با بیان اینکه با انجام معاینه فنی می‌توان از بسیاری از تصادفات درون‌شهری و برون شهری جلوگیری کرد، گفت: به عنوان مثال وقتی که شهروندان خودرو‌های خود را به مراکز معاینه فنی می‌برند در صورتی که نقصی در ترمز‌های خودرو باشد این نقض‌ها با انجام معاینه فنی مرتفع می‌شود و این مسائل می‌تواند باعث کاهش تصادفات درون‌شهری و برون‌شهری شود.

مالکی با بیان اینکه مراکز معاینه فنی مشکلات و چالش‌های متعددی را دارند گفت: در نخستین همایش ملی معاینه فنی خودرو قرار است به این مسائل پرداخته شود.

وی در ادامه در خصوص آغاز به کار پرتابل‌های جدید معاینه فنی در درب منازل گفت: یکی از اقدامات مناسب در این دوره از مدیریت شهری این است که علاوه بر توسعه مراکز ثابت معاینه فنی خطوط سیار نیز توسعه و گسترش پیدا کرده اند به طوری که در سنوات گذشته هفت خط سیار راه‌اندازی شده بود که امسال ۸ خط به خطوط قبلی افزوده و تعداد خطوط سیار به ۱۵ خط رسیده است. همچنین برنامه‌ریزی از سوی ستاد معاینه فنی خودرو‌های تهران انجام شده است تا در ۶ ماهه دوم سال جاری پرتابل‌های معاینه فنی درب منازل راه‌اندازی شود.

مدیرعامل شرکت ستاد معاینه فنی خودرو‌های تهران در این خصوص توضیح داد: این کار برای نخستین بار است و به همین جهت ما با کارخانجات سازنده وارد مذاکره شده ایم و ان‌شاءالله تا در شش ماه دوم سال جاری شاهد فعالیت یک الی دو دستگاه پرتابل معاینه فنی در مقابل درب منازل خواهیم بود.

مالکی در خصوص تعرفه پرتابل‌های معاینه فنی درب منازل گفت: براساس برنامه ریزی انجام شده این پرتابل‌ها به صورت کوتاه مدت در برج‌های مسکونی واحد‌های متمرکز و ارگان‌های دولتی استقرار پیدا می‌کنند با تعرفه آن‌ها نیز مشخص است به طوری که در حال حاضر تعرفه معاینه فنی خودرو‌های سبک ۹۲ هزار تومان و خودرو‌های سنگین ۱۱۹ هزار تومان محاسبه می‌شود و در طرح معاینه فنی درب منازل هزینه‌ای نیز بابت جابجایی پرتابل‌های معاینه فنی از شهروندان و مراجعه‌کنندگان اخذ خواهد شد.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
نظرات کاربران
انتشار یافته: ۱
در انتظار بررسی: ۰
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۴:۴۱ ۱۶ مهر ۱۴۰۲
میدونین چرا ماشین صفر کیلومتر از معاینه معاف هست چون رد میشه فروش نمیشه همین الاان یک پرشیا کوبید عقب ماشینم گفت ترمز نداره گفتم چرا درست نمیکنی بیچاره گفت دو روزه تحویل گرفتم.
آخرین اخبار