رسیدگی به پرونده تخلفات و جرایم انتخاباتی، فوری و خارج از نوبت

رئیس کل دادگستری گلستان گفت: پرونده‌های تخلفات و جرایم انتخاباتی فوری و خارج از نوبت رسیدگی می‌شود.

حیدر آسیابی امروز چهارشنبه ۵ مهر در جلسه مشترک ستاد پیشگیری و رسیدگی به جرایم و تخلفات انتخاباتی استانی و شهرستانی گفت: تاکنون در حوزه فعالیت‌های انتخاباتی، تخلفات و جرایم خاصی گزارش نشده و تلاش ما در این ستاد بر پیشگیری از تخلفات و جرایم احتمالی در این حوزه است.

آسیابی افزود: شعب ویژه رسیدگی به تخلفات و جرایم انتخاباتی در همه حوزه‌های قضایی استان تشکیل و اعلام شده است و پرونده‌های تخلفات و جرایم انتخاباتی فوری و خارج از نوبت رسیدگی خواهد شد.

او گفت: ایجاد هماهنگی و رویه واحد بین ستاد‌های شهرستانی برای رصد و برخورد با فعالیت‌های انتخاباتی زودهنگام و تخلفات انتخاباتی هدف از برگزاری جلسه امروز بود.

رئیس کل دادگستری استان در این جلسه با اشاره به همدلی و هماهنگی نمایندگان سه قوه در استان گفت: به مدد همین همدلی چالش‌های مهم استان مانند پتروشیمی، آشوراده، روستای زیارت گرگان و خلیج گرگان، یکی پس از دیگری حل شد که همین اقدامات سبب افزایش سرمایه اجتماعی در استان شده است.

آسیابی گفت: اقدامات امیدآفرین شور انتخابات را بیشتر می‌کند و در انتخابات امسال هم مانند دوره‌های گذشته میزان مشارکت مردم استان پرشور خواهد بود.

سید علی مهاجر معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار گلستان و رئیس ستاد انتخابات استان هم در این جلسه از تشکیل هیئت‌های اجرایی از هفتم مهر در استان خبر داد و گفت: بر اساس قانون تا ۱۳ مهر باید هیئت‌های اجرایی در همه شهرستان‌ها تشکیل شود.

مهاجر گفت: از ۱۳ مهر هم افرادی که پیش ثبت نام کرده بودند و مدارک آنان از سوی ۶ دستگاه مرجع تایید شده است می‌توانند با مراجعه به صورت الکترونیک رسما نامزدی خود در انتخابات را قطعی کنند.

وی گفت: افرادی هم که از سوی ۶ دستگاه مرجع تایید نشده و یا دارای نقص است باید هرچه زودتر برای رفع نقص مدارک خود اقدام کنند.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.