برخورداری ۴۱ هزار نفر از دهک‌های ۱ تا ۵، از بیمه سلامت رایگان

بیمه سلامت خراسان جنوبی تا کنون ۴۱ هزار نفر از افراد دهک‌های ۱ تا ۵ استان را رایگان زیر پوشش برده است.

مدیر کل بیمه سلامت استان گفت: با توجه به حمایت‌ها و اقدامات جدید دولت سیزدهم در حوزه بهداشت و سلامت عمومی و تلاش برای توزیع عادلانه امکانات این عرصه در کشور، حدود ۴۱ هزار نفر از بیمه‌شدگان زیر پوشش این اداره کل در دهک‌های درآمدی یک تا پنج به صورت کاملا رایگان و بدون پرداخت حق بیمه زیر پوشش قرار گرفته اند و از خدمات سازمان بیمه سلامت ایران بهره می‌برند.

اربابی افزود: همچنین دهک‌های ۶ تا ۹ که در پرداخت حق بیمه مشارکت می‌کنند نیز از تخفیف برخوردار شده و مبلغ پرداختی آن‌ها کاهش چشمگیری یافته است به گونه‌ای که مشمول ۵۰ تا ۸۰ درصد تخفیف حق سرانه بیمه شده اند و تنها دهک دهم درآمدی، مبلغ سرانه حق بیمه خود را به صورت کامل پرداخت می‌کند.

وی گفت: بر این اساس، دهک ۶ باید سالانه مبلغ ۲۸۷ هزار تومان، دهک ۷ مبلغ ۴۳۰ هزار و ۵۰۰ تومان، دهک ۸ مبلغ ۵۷۴ هزار تومان، دهک ۹ مبلغ ۷۱۷ هزار و ۶۰۰ تومان و دهک ۱۰ مبلغ یک میلیون و ۴۳۵ هزار و ۲۰۰ تومان، بابت سرانه حق بیمه خود پرداخت کنند.

 


اربابی افزود: بیمه شدگان بیمه سلامت و همه افراد فاقد پوشش بیمه پایه درمان، می‌توانند برای بهره‌مند شدن از خدمات فراگیر بیمه سلامت از طریق سامانه شهروندی بیمه سلامت اقدام کنند و همچنین با استفاده از کد دستوری #۱۶۶۶* می‌توانند از وضعیت بیمه پایه درمان خود مطلع شوند.

برچسب ها: بیمه سلامت ، دهک
اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.