در معاملات امروز ۵ مهر بازار سرمایه؛

نقدینگی افراد حقیقی به سمت صندوق‌های با درآمد ثبات حرکت کرد

کارشناس بازار سرمایه گفت: در معاملات امروز بازار سرمایه بیشترین میزان ورود نقدینگی افراد حقیقی را صندوق‌های با درآمد ثبات شاهد بودند.

محمد غفوری کارشناس بازار سرمایه گفت: در معاملات امروز شاخص کل بورس با افزایش ۲۵۰ واحدی در تراز ۲ میلیون و ۹۷ هزار و ۹۷۷ واحدی ایستاد شاخص کل هم وزن، اما شرایط بهتری را تجربه کرد و رشد بیش از هزار واحدی را ثبت کرد.

این کارشناس بازار سرمایه بیان کرد: حجم معاملات امروز ۸ میلیارد و ۶۰۰ میلیون برگه سهم به ارزش ۴ هزار و ۷۵۰ میلیارد تومان بوده که در مجموع ارزش معاملاتی امروز نسبت به روز‌های گذشته شرایط مطلوب تری را تجربه کرده است در نهایت امروز ۵۳ میلیارد تومان نقدینگی افراد حقیقی از بازار سهام خارج شد.

او افزود: امروز خریداران و فروشندگان هر دو در یک رنج معامله داشتند و ۵۱ درصد بازار به عبارتی ۴۲۵ نماد در وضعیت منفی و ۴۹ درصد بازار در محدوده مثبت به کار خود پایان دادند امروز همچنین بیشترین میزان ورود نقدینگی افراد حقیقی را صندوق‌های با درآمد ثبات و بیشترین میزان خروج نقدینگی را صنعت خودروسازی و قطعات به خود اختصاص دادند.

غفوری در خصوص اخبار اثر گذار بر روند بازار اظهار کرد: در این هفته مهم‌ترین خبر حوالی بازار سرمایه به صنعت سیمان و میلگرد و عرضه آن‌ها در بورس کالا بازار می‌گردد اگر بنا به تصمیم منفی برای عرصه این دو محصول در بورس کالا باشد قطعا به زیان اقتصاد کشور خواهد بود و می تواند به تولید این دو محصول آسیب برسد.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
آخرین اخبار